Instytuacja Filmowa Max-Film S.A. Sieć kin studyjna i lokalnych

Wybierz kino

Aktualności

CYKLE FILMOWE 2017

SPOTKANIA FILMOWE

Zapraszamy na kolejną odsłonę Spotkań Filmowych - w każdy poniedziałek o godzinie 18:30.

Jak dotychczas przed seansami zapraszamy Państwa na poczęstunek.

Bilety na seans w cenie 15 złotych.


*****************************************

Pragniemy uprzejmie poinformować, że w wakacje tj. w miesiącach lipcu i sierpniu cykl Spotkań Filmowych uda się na zasłużony wypoczynek :)

Koniec "urlopu" przewidziany jest na początek września.
Pierwsze spotkanie odbędzie się
4 września.
Repertuar będzie ustalony najpóźniej tydzień przed 1-szym Spotkaniem.

*****************************************


  

NAJBLIŻSZY SEANS - 26 CZERWCA

SZWEDZKA TEORIA MIŁOŚCI
tyt.org.: The Swedish Theory of Love
wersja: z napisami 
premiera: Szwecja - 2015; Polska - 10.02.2017
scenariusz i reżyseria: Erik Gandini
gatunek: dokumentalny
produkcja: Szwecja
czas trwania: 1 godz. 16 min.

W 1972 roku w Szwecji partia socjalistyczna opublikowała manifest "Family of the Future", nakreślający wizję świata wolnych, równych ludzi, w którym znikną wszelkie więzy zależności ekonomicznej. Kobiety miały wyzwolić się spod władzy mężczyzn, starsi nie musieli już polegać na dobrej woli dorosłych dzieci, a najmłodsi zyskiwali pełnię praw i opiekę państwa. 

Reżyser przygląda się dzisiejszej Szwecji i pokazuje wielowymiarowe konsekwencje wprowadzenia wywiedzionych z ducha 1968 roku rozwiązań. Okazuje się, że niezależność - podstawowa wartość u naszych zamorskich sąsiadów - ma swoją ciemną stronę. Dziś aż jeden na czterech Szwedów umiera samotnie, a zdarza się, że ciała samotnie zmarłych znajdowane są dwa lata po ich śmierci. Szwedki są największą grupą wśród klientek banku nasienia. Pragną potomstwa, ale nie są w stanie zbudować trwałej relacji z partnerem, bo wymaga ona kompromisów i wyrzeczeń. 

Film jest brawurowo zrealizowanym kalejdoskopem tego bliskiego, a zarazem bardzo egzotycznego z polskiej perspektywy kraju. To prawdziwe laboratorium przyszłości, przypominające niekiedy dystopijne filmy SF. Kontakty ludzkie realizowane za pośrednictwem organizacji społecznych, brak socjalizacji, ucieczka przed wszelkimi trudnościami, zanik umiejętności interakcji, niechęć do obcych (Szwecja to kraj, gdzie imigranci integrują się zdecydowanie najwolniej w Europie) - to wszystko ciemne strony kraju, który często stawiamy sobie za wzór. 

Zygmunt Bauman, pojawiający się w filmie, nie szczędzi Szwedom gorzkich słów. Państwo zapewnia im wszystko oprócz umiejętności bycia z innymi ludźmi. 

Film pokazuje także uciekinierów z pozbawionego ludzkiego ciepła raju - lekarza, który dopiero w Etiopii odnalazł sens życia czy dziwaczną sektę lubującą się w orgiach urządzanych na leśnych polanach... Film nie daje prostych odpowiedzi - każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy z drogi ku niezależności da się w ogóle zawrócić i czy ceną za wolność musi być dojmująca samotność. 

  

  


PORTRET KOBIETY

ZAPRASZAMY PAŃSTWA BARDZO SERDECZNIE NA KOLEJNE SPOTKANIE Z CYKLU PORTRET KOBIETY

SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ 18 LIPCA O GODZ. 18:00.

WYŚWIETLIMY DLA PAŃSTWA AMERYKAŃSKI MELODRAMAT, KTÓRY SWOJĄ POLSKĄ PREMIERĘ MA DOPIERO PO NIEMALŻE 3 LATACH OD PREMIERY W SWOIM RODZIMYM KRAJU, PT.: "OLD FASHIONED".

ZGODNIE Z TRADYCJĄ PRZED FILMEM ZAPRASZAMY NA MAŁY POCZĘSTUNEK - HERBATĘ ORAZ CIASTKO. PRZEPROWADZIMY RÓWNIEŻ KONKURS NA ZASADACH "HAPPY SEATS".

BILETY DLA WSZYSTKICH W CENIE 15 ZŁOTYCH"Old Fashioned"

(NAPISY)

On – w przeszłości król studenckiej braci, teraz ma opinię staroświeckiego, przywiązanego do zasad samotnika. Ona – niespokojny duch o buntowniczym nastawieniu do życia i związków. Uciekając od trudnej przeszłości, pojawia się w miasteczku i zamieszkuje w pobliżu. Ich drogi zbiegają się w małym miasteczku, gdzieś w Ameryce. Spotkanie Amber i Claya wywraca ich świat do góry nogami, lecz bolesne doświadczenia nakazują trzymać się od siebie z daleka. Tych dwoje przekona się, że miłość to sztuka kompromisu. Czy Clay wyjdzie poza mur zasad, który wokół siebie zbudował, a ona przezwycięży lęki i rany z przeszłości?


 

JAK ZAWSZE WYDARZENIE WSPIERA URZĄD MIASTA PŁOCKA.

 

 

 

2017 © Novekino. All Rights Reserved|Regulaminy|Kontakt|Rezerwacja|Strona główna|
Informacja o wykorzystaniu Cookies
projekt i wykonanie : VEGA Internet Studio