Rezerwacja 24 367 65 00

Newsy

📽️ Filmoterapia z Sensem 💆 💆‍♂️
🎞️ "Lubow - miłość po rosyjsku"
Premiera 15. Luty

 

Filmoterapia z Sensem w Płocku!

Projekt „Filmoterapia z Sensem” ma już trzy lata! W 50 spotkaniach psychologicznych z filmem dokumentalnym wzięło udział ponad 4,5 tysiąca widzów w 4 miastach: Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Gdyni.
Do kina przychodzi się po emocje, ale również ze swoimi własnymi uczuciami - w jaki sposób połączyć te dwa światy? Podczas comiesięcznych spotkań będziemy mogli nie tylko zobaczyć dobre filmy, lecz także porozmawiać o kwestiach fundamentalnych dla naszego życia i dobrego funkcjonowania w świecie, takich jak miłość, pasja, samotność, zmiana. Polem dyskusji będą filmy z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które jak w soczewce skupiają ludzkie życie. Po filmach wraz z zaproszonymi gośćmi (psychologiem/terapeutą) będziemy prowadzić dyskusyjny klub filmowy, czyli rozmawiać i konfrontować wspólne emocje oraz światopoglądy. Celem cyklu jest pokazanie, w jaki sposób możemy wykorzystywać film jako narzędzie do pracy z własnymi emocjami.

Kurs filmoterapii – jak zdobyć certyfikat?

Podczas spotkań widzowie będą mieli okazję poznać, na czym polega filmoterapia i jakie narzędzia się w niej stosuje. O programie można przeczytać na: www.filmoterapia.pl. Autorką narzędzi oraz projektu Filmoterapia.pl jest Martyna Harland – psycholog Uniwersytetu SWPS, absolwentka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich SWPS, a także Warszawskiej Akademii Filmowej, dziennikarka kulturalna w TVP.

Krok 1. Po obejrzanym filmie z cyklu Filmoterapii z Sensem wypełnij narzędzia dostępne w kinie podczas spotkania. Wersja online na stronie: http://filmoterapia.pl/wez-udzial-w-treningu-3/

Krok 2. Przyjdź na kolejny pokaz, pokaż wypełnione narzędzia i wtedy otrzymasz pieczątkę.

Krok 3. Certyfikat otrzymuje osoba, która zobaczyła 5 filmów z cyklu, wypełniła do każdego z nich narzędzia i zebrała pieczątki.

 

Lubow - miłość po rosyjsku
(napisy)

15 Luty, 18:15

Bilety w cenie 15 zł

reżyseria: Staffan Julén
kraj produkcji: Szwecja
rok produkcji: 2017
czas filmu: 1 godz. 29 min

Temat:
„Czy miłość musi boleć?”
 

Miłość szczęśliwa nie należy do wielkich tematów literatury rosyjskiej. Wojna, cierpienie, absurd życia czy inne egzystencjalne problemy owszem. Dlatego pisząca po rosyjsku białoruska noblistka Swietłana Aleksijewicz, która sama do tej pory nie zajmowała się tematyką miłości, przeprowadziła szereg wywiadów z Rosjanami, by w filmowym kadrze uchwycić tę nieznaną część rosyjskiej duszy. W miejsce wielkich bohaterów Dostojewskiego i Tołstoja, Aleksijewicz wprowadza zwyczajnych emerytów, nowożeńców, fryzjerkę, etnolożkę, malarza, tłumaczkę i innych, którzy przeżyli miłość i dziś, starannie dobierając słowa, próbują opowiedzieć, czym było to doświadczenie. Pisarka staje się wrażliwym medium, dzięki któremu często introwertyczni, głęboko skryci rozmówcy, zaczynają przemawiać literaturą.

O ile uczucie miłości jest prawdopodobnie uniwersum kultury, a towarzyszące mu reakcje fizjologiczne w mniejszym lub większym stopniu towarzyszą wszystkim mieszkańcom ziemi, to doświadczenie, świadomość i pamięć uczucia różni się międzykulturowo, międzyjednostkowo i – jak sugeruje film Staffana Juléna – międzynarodowo. Dla „rosyjskiej duszy” miłość bowiem niemal nierozerwalnie wiąże się z cierpieniem.

W dyskusji weźmie udział:

Jolanta Liczkowska-Czakyrowa
absolwentka Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Sankt Petersburgu (pedagogika specjalna ze specjalnością logopedia), psychoterapeuta psychoanalityczny, ukończyła Krakowską Szkołę Psychoterapii Psychoanalitycznej. Prowadzi gabinet prywatny, od wielu lat pracuje także z osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami, współpracuje z Pracownią Wspierania Rozwoju AIM w Toruniu (superwizja terapeutów, grup, konsultacje dla rodzin osób niepełnosprawnych). Jest pomysłodawcą i współprowadzącą cykl "Spotkanie psychoanalizy z picturebookiem" w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Prowadzi warsztaty, szkolenia, udziela konsultacji na potrzeby np. serialu "Klan", uczestniczyła jako ekspert w "Retrospektywie filmowej Davida Lyncha". Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.
Spotkanie poprowadzi Anna Dymek
absolwentka polonistyki i nowego filmoznawstwa. Ceni kino stawiające pytania, które zostawia w widzu emocjonalny ślad i jest inspirujące intelektualnie.


Organizator: Millennium Docs Against Gravity Film Festival, Akademia Dokumentalna, Against Gravity
Partnerzy: Magazyn SENS, Filmoterapia.pl, Chillizet, NoveKino Przedwiośnie


x

Newsy

y

Polecamy również

After - napisy

Ekranizacja bestsellerowej powieści Anny Todd okrzykniętej najnowszym fenomenem wydawniczym na miarę „SAGI ZMIERZCH” I „PIĘĆDZIESIĘCIU TWARZY GREYA”!  Powieść...
romans

Dumbo - dubbing

Dumbo w reżyserii Tima Burtona to aktorska adaptacja ukochanej przez widzów animacji Disneya. Jest to poruszająca opowieść o sile rodziny i marzeń, oraz o tym, jak cenną wartością może być...
familijny

Hellboy - napisy

Kultowy superbohater z piekła rodem powraca, by ocalić świat przed mityczną królową czarownic!  Kolejna odsłona cyklu, którego poprzednie dwie części zarobiły ponad 260 mln...
akcja/science-fiction

Manu. Bądź sobą! - dubbing

Rozrywka najwyższych lotów! Animowana komedia familijna o sympatycznym ptaszku, który przez całe dzieciństwo myślał, że jest mewą. Piękna i zabawna opowieść o tym, że warto jest być...
animowany/familijny

Baner