Rezerwacja 24 367 65 00

Newsy

📽️ Filmoterapia z Sensem 💆 💆‍♂️
🎞️ Zniknięcie mojej matki (napisy)
🗓️ 28. sierpnia (piątek)

 

Filmoterapia z Sensem w Płocku!

Do kina przychodzi się po emocje, ale również ze swoimi własnymi uczuciami - w jaki sposób połączyć te dwa światy? Podczas siedmiu comiesięcznych spotkań będziemy rozmawiać o kwestiach fundamentalnych dla naszego życia i dobrego funkcjonowania w świecie, takich jak: miłość, pasja, samotność, zmiana. Polem dyskusji będą filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które jak w soczewce skupiają ludzkie życie. Po filmach wraz z zaproszonymi gośćmi będziemy prowadzić dyskusyjny klub filmowy, czyli rozmawiać i konfrontować wspólne emocje oraz światopoglądy. Głównym celem cyklu jest pokazanie, w jaki sposób możemy wykorzystywać film jako narzędzie do pracy z własnymi emocjami. Dlatego na spotkania zawsze zapraszamy specjalistów - psychologów, terapeutów. O programie Filmoterapii można przeczytać na: www.filmoterapia.pl

Filmoterapia z Sensem:
Zniknięcie mojej matki (napisy)

28 Sierpień, 18:15

Bilety w cenie 15 zł

Benedetta Barzini to legendarna włoska model - ka, okrzyknięta w 1966 roku przez amerykański „Harper’s Bazaar” jedną ze 100 najpiękniej - szych kobiet świata. Była fotografowana przez Irvinga Penna i Richarda Avedona oraz związa - na z Fabryką Andy’ego Warhola. W 1965 roku jej twarz zdobiła pierwszą okładkę włoskiego „Vogue’a”. W 1973 roku rosnący niesmak do świata mody sprawił, że postanowiła go opuścić, aby promować feminizm i radykalną lewicę (wstąpiła do Partii Komunistycznej) oraz publicznie krytykować mizoginię przemysłu modowego. W końcu Barzini postanowiła… zniknąć i zamieszkać na bezludnej wyspie. Zaniepokojony postawą 75-letniej matki syn zdecydował się nakręcić film z jej udziałem.

W dyskusji udział wezmą:

Agnieszka Iwaszkiewicz - certyfikowana psychoterapeutka oraz superwizorka psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prowadzi długo i krótkoterminową psychoterapię indywidualną i grupową osób dorosłych. W swojej pracy wykorzystuje odniesienia do szeroko pojętej sztuki tworząc w ten sposób interpretację, skojarzenie lub metaforę, służącą do głębszego rozumienia ludzkich procesów psychicznych. Szczególnie literatura i film, czyli słowo i obraz, pomagają przekształcić nasze często nieuporządkowane przeżycia w nową myśl, głębszą refleksję lub znaleźć nazwę dla emocji. Są też często wspólnie znanymi, terapeutom i pacjentom, odniesieniami kulturowymi. Uczy siebie i innych, jak z tego zasobu korzystać w psychoterapii i w rozmowie o relacjach między ludźmi.

Spotkanie poprowadzi Anna Dymek - absolwentka polonistyki i nowego filmoznawstwa. Ceni kino, które zostawia w widzu emocjonalny ślad i jest inspirujące intelektualnie.

Organizator: Millennium Docs Against Gravity Film Festival, Akademia Dokumentalna, Against Gravity, SENS oraz ZWIERCIADŁO.

Partnerzy: Magazyn SENS, Filmoterapia.pl, Chillizet, NoveKino Przedwiośnie w Płocku


x

Newsy

y

Polecamy również

Furie - napisy

Pewnego dnia Kayla zostaje porwana i wbrew swojej woli musi wziąć udział w krwawej grze, w której zamaskowani mężczyźni polują na młode kobiety. Czy uda się jej uniknąć śmierci?
horror

Hity na wakacje 12 zł: Sonic. Szybki jak błyskawica - dubbing

Historia najszybszego na świecie jeża Sonika, który próbuje odnaleźć swoje miejsce na nowej planecie – Ziemi. W filmie – łączącym grę aktorską z niesamowitą animacją –...
animowany/przygodowy

Jak być dobrą żoną - napisy

Pełna wdzięku i humoru opowieść o kobiecej solidarności i walce o równość płci, rozgrywająca się w przeddzień rewolucji seksualnej z lat 70. W rolach głównych: laureatka Oscara i...
komedia

Polowanie - napisy

Dwunastu nieznajomych budzi się na polanie. Nie wiedzą, gdzie są, ani jak się tam dostali. Nie wiedzą, że zostali wybrani - w bardzo konkretnym celu - na Polowanie.
akcja/thriller

Baner