Rezerwacja 22 839 23 65

15. WPFG: Reel Rock Tour 13

110 minut
15. WPFG: Reel Rock Tour 13
o

15. WPFG: Reel Rock Tour 13

Kraj produkcji:
USA
Rok produkcji:
2018
Czas trwania:
110 minut
c

Opis filmu

ERA ONDRY
Co jakiś czas pojawia się sportowiec, który na nowo definiuje swoją dyscyplinę. Adam Ondra, 25-letni czeski mocarz[IW1], raz po raz testuje granice ludzkich możliwości. Pod koniec ubiegłego roku ustanowił punkt odniesienia dla tego sportu: przeszedł pierwszą na świecie drogę o trudności 5.15d (9c w skali francuskiej), którą nazwał Silence. Po tej wspinaczce wyruszamy z Adamem w podróż z jego domu w Czechach po całej Europie aż do Ameryki Północnej, gdy wprowadza nowe metody treningowe, przechodzi nowe drogi i próbuje być pierwszą osobą, która pokona drogę o trudności 5.15 w pierwszej próbie. Era Ondry to niezwykła podróż z jednym z największych wspinaczy w jego szczytowej formie.

Występuje: Adam Ondra
 
NA CZAS
Ogłoszenie, że wspinaczka stanie się jedną z dyscyplin Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku, stało się olbrzymią szansą dla popularyzacji tej dziedziny sportu. Wielu wspinaczy nie kryło jednak swego zaskoczenia, gdy dowiedziało się, że jedną z trzech połączonych ze sobą konkurencji wymaganych do zdobycia medalu jest... wspinaczka na czas. Korespondent REEL ROCK, Zachary Barr, przygląda się tej subdyscyplinie i roli, jaką odegra w kształtowaniu przyszłości wspinaczki. Podróż Barra z USA do Francji, w której narodziła się wspinaczka na czas, do Południowej Azji, gdzie jej rola jest naprawdę ogromna, osiąga punkt kulminacyjny na międzynarodowych zawodach w Moskwie, podczas których najlepsi sprinterzy ścigają się na 15-metrowej ściance, pokonując ją w niecałe sześć sekund.

Występują: Claire Buhrfeind, Reza Alipour, John Brosler, Aries Susanti Rahayu, Max Hammer, Stanislav Kokorin
 
ZIEMIA KRÓLOWEJ MAUD

Ekipa złożona z sześciu elitarnych wspinaczy organizuje wyprawę na jeden z ostatnich wielkich wspinaczkowych celów: na odległe, zamarznięte wieże Antarktydy. Jimmy Chin i Conrad Anker pokonują nową drogę na mierzącej 2931 metrów Ulvetannie; Savannah Cummins i Anna Pfaff zdobywają szczyt Holtanna, a Alex Honnold i Cedar Wright pokonują 13 różnych iglic rozrzuconych po lodowym polu, w tym jeden wyciąg, który Honnold określa jako "najbardziej przerażający, jaki kiedykolwiek prowadził”. Ziemia Królowej Maud – bo tak brzmi nazwa tego lodowego rejonu - prezentuje oszałamiające, rzadko odwiedzane pustkowie, a także determinację potrzebną do wspinania się w tak odludnym zakątku świata.

Występują: Conrad Anker, Jimmy Chin, Savannah Cummins, Alex Honnold, Anna Pfaff, Cedar Wright
 
KSIĘŻYCOWA DOLINA
Wadi Rum, znany jako Księżycowa Dolina, to rozległa kraina z piaskowcowymi ścianami na pustyni w Jordanii. Mając nadzieję na zwabienie międzynarodowych wspinaczy, dwóch Izraelczyków połączyło siły z lokalnym beduińskim przewodnikiem, aby wytyczyć 600-metrową drogę wspinaczkową. Dołącza do nich także amerykańska alpinistka, Madaleine Sorkin. Księżycowa Dolina ukazuje wspinaczkę jako sposób na pokonywanie barier kulturowych, budowanie przyjaźni i wielką przygodę w jednym z najbardziej spektakularnych miejsc na ziemi.

Występują: Madaleine Sorkin, Eliav Nissan, Mohammad Hussein, Elad Omer

a

Seansey

Polecamy również