Rezerwacja 22 839 23 65

Nanda Devi East. W 80-tą rocznicę pierwszego polskiego sukcesu w Himalajach

Nanda Devi East. W 80-tą rocznicę pierwszego polskiego sukcesu w Himalajach
o

Nanda Devi East. W 80-tą rocznicę pierwszego polskiego sukcesu w Himalajach

c

Opis filmu

Zapraszamy we wtorek, 10 grudnia o godz. 19.00 na spotkanie „Nanda Devi East. W 80-tą rocznicę pierwszego polskiego sukcesu w Himalajach”. Relacja i zdjęcia z wyprawy z udziałem zdobywcy Jarka Gawrysiaka.

Opowieść o tym jak nasz sen o Himalajach ziścił się w 1939 roku podczas pierwszej polskiej wyprawy w najwyższe góry świata. Tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej, polscy wspinacze stanęli na Nanda Devi East. W tamtym okresie był to najtrudniejszy technicznie szczyt siedmiotysięczny zdobyty przez człowieka oraz polski rekord wysokości. Wyprawę można uznać za symboliczny początek polskiego himalaizmu.

O historii, przodkach i ich następcach, o pionierach i ich naśladowcach opowie Jarek Gawrysiak, kierownik wyprawy „Nanda Devi East anniversary expedition 1939-2019”. Zapraszamy na relację z jubileuszowej wyprawy na Nanda Devi East w 80-tą rocznice tego niezwykłego wydarzenia.

Jarek Gawrysiak – z wykształcenia inżynier, z zawodu informatyk i project manager z zamiłowania i pasji pierwszego wyboru himalaista.
Jeśli wystarcza czasu: paralotniarz i płetwonurek. Na co dzień motocyklista.
Od 2008 roku do chwili obecnej uczestnik i kierownik wypraw wysokogórskich na: Ama Dablam, Nanga Parbat, Broda Peak zimą i latem, Manaslu, Gasherbrum, Everest, Lhotse i Nanda Devi East.
Członek kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej i aktywny uczestnik programu Polski Himalaizm Zimowy.

-------

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu IN MUNDO „Góry” w kinie Wisła. Cykl realizowany jest we współpracy z Polskim Związkiem Alpinizmu, Programem Polski Himalaizm Zimowy oraz Fundacją Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady.
Na wydarzenie nie obowiązuje rezerwacja biletów.
Zakup biletów w kasie kina Wisła albo online.

a

Seansey

Polecamy również

Oficer i szpieg

Film opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa (Louis Garrel), francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na Wyspę Diabelską u wybrzeży...
biograficzny/dramat/historyczny

Pan T.

Prezentowana w Konkursie Głównym 44 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni przesycona nostalgią podróż do niezwykłego świata, w którym słynni pisarze i poeci artystycznej bohemy...
dramat/komedia