Rezerwacja 24 367 65 00

Newsy

🔥 HOT NEWS 🔥
🎞️ Premiery i wydarzenia 🎞️
📽️ od 15. Listopada

     

 

 NoveKino Przedwiośnie w Płocku zaprasza na premiery filmowe

Od 15. listopada zapraszamy na polski film obyczajowy pt. "1800 gramów" w reżyserii Marcina Głowackiego.

1800 gramów

Akcja filmu rozgrywa się w Krakowie, w okresie przedświątecznym. Bohaterką filmu jest Ewa (Magdalena Różczka) – dyrektorka interwencyjnego ośrodka preadopcyjnego, która szuka nowych rodziców dla porzuconych dzieci. Ewa jest wulkanem energii i postrachem miejskich urzędników. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, potrafi wyważyć każde drzwi i nagiąć każdy przepis dla dobra dzieci ze swojego ośrodka. Zaraz przed Bożym Narodzeniem w jej życiu pojawia się niezwykła dziewczynka – Nutka, niemowlę porzucone przez matkę. By znaleźć dla niej rodzinę adopcyjną jeszcze przed świętami, Ewa gotowa jest zrobić wszystko, nawet poświęcić siebie, swoją karierę i szansę na miłość… Czy ratując jeden mały świat Ewie uda się uratować również siebie?

Na film obowiązuje wyłącznie sprzedaż biletów w kasie kina lub za pośrednictwem strony internetowej. Nie ma możliwości rezerwacji wcześniejszej rezerwacji miejsc.


Druga premierowa propozycja to film biograficzny "Proceder".

Proceder

Poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem – pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania.


W sobotę i niedzielę (16 i 17 listopad) o godzinie 11:00 zapraszamy na BAJKORANKI. W ramach cyklu filmowego odbędzie się pokaz filmowy "Toy Story 4" w wersji z dubbingiem.

 

Bajkoranki: Toy Story 4 (dubbing)

Jeden z kamieni milowych w historii kina animowanego. Po latach dominacji filmu rysunkowego zapoczątkował epokę animacji komputerowej, za co twórcy zostali docenieni przez przyznającą Oscary Amerykańską Akademię Filmową. A że twórcy Toy Story nie spoczęli na laurach, słynna animacja doczekała się kontynuacji i zyskała status kultowej serii. Tego lata polscy widzowie po raz kolejny będą mogli spojrzeć na świat oczami tytułowych zabawek – Toy Story 4 wejdzie na ekrany kin 9 sierpnia. Chudy zawsze znał swoje miejsce na świecie. Jego życie, jak na prawdziwego szeryfa przystało, kręciło się wokół opieki nad Andym, a później Bonnie. Gdy pewnego dnia w pokoju Bonnie pojawia się nowa zabawka, Sztuciek, nikt nawet nie przypuszcza, że to początek zaskakującej podróży. Nieoczekiwana wyprawa pozwoli Chudemu przekonać się, jak wielki może być świat dla zwykłej zabawki...


W środę, 20. listopada o godzinie 16:00 zapraszamy na Rodzinne Oglądanie i pokaz filmu animowanego "Salma w Krainie Dusz" dubbing. Bilety w cenie 15 złotych.

 


W poniedziałek, 18. listopada o godzinie 18:30 zapraszamy na wyjątkową projekcje filmową w ramach Spotkań Filmowych. Wyświetlony zostanie film pt. "Dzięki Bogu" w wersji z napisami.

Przed seansem zapraszamy na herbatę/kawę i ciastko

Bilety w cenie 15 złotych

 

Spotkania Filmowe
Dzięki Bogu (napisy)

reżyseria: François Ozon
scenariusz: François Ozon
gatunek: dramat
produkcja: Belgia, Francja
rok produkcji: 2019
czas filmu: 2 godz. 17 minut

 
Bohaterami "Dzięki Bogu" są trzej mężczyźni, którzy postanawiają zmierzyć się z demonami przeszłości. Próbują postawić przed wymiarem sprawiedliwości księdza, który molestował ich w dzieciństwie i wciąż pełni ważną funkcję w strukturach kościelnych.
 
Wydarzenie wspierają
 

W środę, 20 listopad zapraszamy na Kino Seniora i pokaz filmu "Tajemnica Ojca Pio" w wersji z lektorem. Seans zaplanowany jest o godzinie 11:00, bilety w cenie 12 złotych. Zapraszamy także na prelekcję na temat filmu, którą poprowadzi Teatr Form Wielu.

 
 
 
   O św. Ojcu Pio wiele już napisano i powiedziano. Czy są jeszcze fakty, które powinny ujrzeć światło dzienne?Tajemnica  Ojca  Pioto udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka  oraz bardzo  trudnej  drogi,jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła.  Twórcy  zadbali  o  niepublikowane  dotąd  materiały:zeznania  świadków  życia świętego,jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo. Film bez ogródek ujawnia,jak  niewyobrażalnemu  ogromowi  prób  został  poddany  skromny  zakonnik  z  Pietrelciny: oszczerstwa  i  poddawanie  w  wątpliwość  stygmatów,  podsłuchy  zakładane  nawet  w konfesjonale, posądzanie o intymne kontakty z kobietami, kary i prześladowania także ze strony osób  związanych  z  Kościołem. Niezwykłe  emocje  towarzyszą  widzowi,  gdy  śledzi on autentyczne nagrania Ojca Pio i słyszy jego charakterystyczny, jakby niepasujący do wizerunku głos. Całości dopełnia sprawiający ogromne wrażenie ekskluzywny materiał dokumentujący niedawną ekshumację ciała św. Ojca Pio.

NoveKino Przedwiośnie wraz z GRIMPI zapraszają 17. listopada (niedziela) o godz. 16:00 seans z cyklu Kino Podróżnika - pokaz filmu dokumentalnego “Ostatnia Góra”. Przed seansem zapraszamy na poczęstunek. Odbędzie się również losowanie nagród od GRIMPI oraz Browar Tumski.

20 zł - bilet normalny
18 zł - bilet ulgowy
15 zł - bilet grupowy (minimum 15 osób)

 

Kino Podróżnika
Ostatnia Góra

Film, którego akcja rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2, drugi najwyższy szczyt Ziemi. Grupa kilkunastu wspinaczy próbuje dokonać historycznego, zimowego wejścia na ośmiotysięcznik. Mozolnie, w skrajnie trudnych warunkach, kolejne zespoły przygotowują drogę, rozwieszając liny i docierając do kolejnych obozów. Tę wyprawową rutynę przerywa tragedia rozgrywająca się na niedalekim szczycie Nanga Parbat. W wyniku brawurowej akcji Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubko udaje się uratować Elisabeth Revol. Jej partner Tomasz Mackiewicz zostaje pod Nanga Parbat na zawsze. Ratownicy wracają pod K2 i wznawiają wspinaczkę. Jednak upływający czas oraz piętrzące się trudności uwidaczniają różnice charakterów w obrębie grupy. Dodatkowe napięcie wprowadzają media, które tragedię w górach przerabiają na atrakcyjny spektakl.

PO SEANSIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W ROZMOWIE Z REŻYSEREM

Dariusz Załuski

Współorganizatorem wydarzenia jest GRIMPI

Nagrody ufundowane przez Browar Tumski


Wraz z Against Gravity zapraszamy na spotkanie z cyklu Filmoterapia z Sensem, które odbędzie się 15. listopada (piątek) o godz. 18:15, pokaz filmu „Gdzie jest nasz dom?” w wersji z napisami.

Po spotkaniu zapraszamy do dyskusji

Bilety w cenie 15 złotych

 

Czym jest rozwód widziany oczami dziecka? Rozwody są dziś coraz częstsze – rodzice łatwo się rozstają, a dzieci zostają same ze swoimi uczuciami. Film śledzi losy pięciorga dzieci z niepełnych rodzin, które opowiadają o tym, jak to jest dzielić dom miedzy dwojgiem rodziców. Mówią o swojej sytuacji z namysłem i samokrytycyzmem, zaskakując głębią szczerych przemyśleń i analiz.

Film przeplata rozmowy z dziećmi z ujęciami ich życia codziennego, starając się uchwycić to, co niedopowiedziane. Z pozoru kruche dzieci są silniejsze niż nam się wydaje i same wiedzą lepiej, jak rozwiązać problemy, które wynikają z decyzji dorosłych.

W dyskusji udział wezmą:

Monika Głuszkowska - psycholożka, certyfikowana terapeutka psychoanalityczna dzieci, młodzieży i dorosłych. Superwizorka w Sekcji Dzieci i Młodzieży Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Anna Dymek – absolwentka polonistyki i nowego filmoznawstwa. Ceni kino, które jest inspirujące intelektualnie i pozostawia w widzu emocjonalny ślad.

Organizator: Millennium Docs Against Gravity Film Festival, Akademia Dokumentalna, Against Gravity.
Partnerzy: Magazyn SENS, Filmoterapia.pl, Chillizet, NoveKino Przedwiośnie.


 Ponadto w repertuarze:

  1. Baranek Shaun. Farmaggedon (dubbing)
  2. Salma w Krainie Dusz (dubbing)
  3. Czarownica 2 (dubbing)
  4. Boże Ciało
  5. Nieplanowane (lektor)
  6. Midway (napisy)
  7. Terminator. Mroczne przeznaczenie (napisy/dubbing)

Bilety do nabycia w kasach kina lub online

Szczegóły na stronie kina w zakładce REPERTUAR


 

x

Newsy

y

Polecamy również

Baranek Shaun Film. Farmageddon - dubbing

Niesforny baranek i jego rozbekana ferajna powracają w uroczej komedii science-fiction, która rozbawi widzów nawet w najodleglejszych galaktykach. Kosmiczny ubaw dla miłośników takich...
animowany/komedia/przygodowy

Boże Ciało

„Boże Ciało” to historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki...
obyczajowy

Midway - napisy

Wojenna superprodukcja mistrza wielkich filmowych widowisk Rolanda Emmericha.  Jedna z najważniejszych bitew w historii ludzkości, która odmieniła losy wojny na Pacyfiku, ukazana z...
wojenny

Proceder

Poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach Chada ginie w...
biograficzny

Baner