Rezerwacja 24 367 65 00

Newsy

🎞️ Premiery i wydarzenia 🎞️
📽️ 22-28. Marca

     

 

 NoveKino Przedwiośnie w Płocku zaprasza na premiery filmowe

 

od 22. Marca zapraszamy na premierę polskiego filmu kryminalnego pt. „Ciemno, prawie noc” w reżyserii Borysa Lankosza.

Ciemno, prawie noc

 
Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor (Magdalena Cielecka). Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja – dość nieoczekiwanie – wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu.  Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła, jak i zyska sojuszników, stojących po stronie dobra. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym nasza bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas...


Druga premierowa propozycja to również thirller „To my” (napisy).

To my (napisy)

 
Akcja filmu dzieje się w Kalifornii. W filmie zobaczymy m.in. laureatkę Oscara® Lupitę Nyong’o w roli Adelaide Wilson. Kobieta wraz z mężem (znany z „Czarnej pantery” Winston Duke) oraz dziećmi przyjeżdża  do letniego domku, aby znaleźć wytchnienie. Ścigana przez niewyjaśnione i nierozwiązane traumy z przeszłości oraz dziwaczne zbiegi okoliczności, Adelaide czuje, że paranoja, w której się znalazła, narasta z niepohamowaną siłą. Kobieta czuje, że coś złego stanie się jej rodzinie.

Po relaksującym dniu na plaży, który spędza z rodziną i przyjaciółmi (Elisabeth Moss, Tim Heidecker), Adelaide wraca do domu. Kiedy nastaje zmrok, Wilsonowie widzą na podjeździe domu cztery trzymające się za ręce postacie. Wkrótce przyjdzie im zmierzyć się z niesamowitym przeciwnikiem – sobowtórami samych siebie.


Wraz z Against Gravity zapraszamy na spotkanie z cyklu Filmoterapia z Sensem, które odbędzie się 22 marca (piątek) o godz. 18:15, pokaz filmu „Człowiek delfin” w wersji z napisami.

Po spotkaniu zapraszamy do dyskusji

Bilety w cenie 15 złotych

 

Filmoterapia z Sensem
Człowiek delfin (napisy)

reżyseria: Lefteris Charitos
scenariusz: Yuri Averov, Lefteris Charitos

gatunek: dokument
kraj produkcji: Francja, Grecja, Japonia, Kanada
rok produkcji: 2017

 
W dyskusji wezmą udział:

Gościem będzie Krzysztof Jusiński - psycholog, psychoterapeuta psychoanalityczny, superwizor, psychoterapeuta  szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, którego jest członkiem założycielem. Pełnił funkcję Prezesa i członka Rady Towarzystwa. Kierował Psychoanalityczną Szkołą Psychoterapii w Warszawie. Uczy psychoterapii prowadząc seminaria teoretyczne i kliniczne w ramach projektów PTPP. Uczestniczy w seminariach i wykładach psychoanalityków z Wielkiej Brytanii i Włoch. Prowadzi psychoterapię w ramach praktyki prywatnej w Warszawie.

Spotkanie poprowadzi Anna Dymek, absolwentka polonistyki i nowego filmoznawstwa. Ceni kino, które pozostawia w widzu emocjonalny ślad i jest inspirujące intelektualnie.

Jacques Mayol to jeden z największych nurków w historii, wielokrotny rekordzista świata w nurkowaniu głębinowym, określany mianem człowieka delfina, teoretyk i pasjonat nurkowania, filozof, którego życie stało się inspiracją kultowego filmu Luca Bessona "Wielki błękit" (do którego Mayol współtworzył scenariusz). Był pierwszym wolnym nurkiem, który zszedł na głębokość 100 metrów, a jego koncepcja jedności człowieka z oceanem, w tym z delfinami, przedstawiona w biograficznej książce "Homo Delphinus" jest podstawą dla wszystkich nurków głębinowych. Nominowany do nagrody International Awards for Valor in Sports za wytrwałość i dzielność w pokonywaniu nowych granic próbował odpowiedzieć na pytanie, czy człowiek ma ukryty podwodny potencjał, który może zostać obudzony poprzez rygorystyczny fizyczny i psychologiczny trening. Oparty na unikalnym archiwum Mayola film portretuje jego życie i filozofię. Udajemy się w fascynującą podróż do podwodnego świata, zanurzając się w zmysłowym i transgranicznym doświadczeniu swobodnego nurkowania. Podróżujemy przez Japonię, Mami, Marsylię, wyspy Caicos, Kalymnos i Elbę, które w sposób znaczący wpłynęły na biografię Mayola. Poznajemy charyzmatycznego człowieka, rozdartego między lądem a wodą, który ryzykował życie nie dla sławy lecz dla wyższego celu. Nurkowanie dało mu szansę stać się posłańcem, który dotarł do granic ludzkiego ciała i umysłu nie tylko po to, by pobić dotychczasowe rekordy, lecz odkryć głębsze powinowactwo pomiędzy człowiekiem i morzem. Film splata wspaniałą współczesną fotografię podwodną w wykonaniu najlepszych na świecie nurków z intymnymi komentarzami najbliższych przyjaciół Mayola, rodziny oraz mistrzów świata w nurkowaniu: Williama Trubridge’a, Mehgan Heaney-Grier i Umberto Pelizzariego. Narratorem filmu jest Jean-Marc Barr – odtwórca roli Mayola w filmie "Wielki błękit".

W niedzielę 24 marca (niedziela) zapraszamy na Katechezę w kinie i pokaz filmu "Największy dar" napisy. Seans o godzinie 15:30.

Bilety w cenie: normalne - 15 złotych, grupowe - 12 złotych.

 

 
reżyseria: Juan Manuel Cotelo
gatunek: dokument/obyczajowy
kraj produkcji: Polska, Hiszpania
czas filmu: 1 godz. 30 minut
 
 
    Znany hiszpański twórca, Juan Manuel Cotelo, pyta o to ofiary mniejszych niesprawiedliwości oraz wielkich zbrodni. Zaskakujące jest to, iż z podobnym pytaniem zwraca się także do winowajców: mafiosów i płatnych morderców. Jak mogą żyć z takim brzemieniem? Czy jest dla nich jakiś ratunek?"
o. dr Marek Kotyński CSsR

Przebaczenie nigdy nie prowadzi do smutku, ale do radości i pokoju! W swoim najnowszym filmie Manuel  Cotelo (Ziemia Maryi, Ślady stóp) opowiada wspaniałe, prawdziwe i współczesne historie o pojednaniu z całego świata. W praktyczny sposób udowodniają one, że przebaczenie jest w stanie przemóc wszystko to, co wydaje się niewybaczalne: od kłótni między młodymi ludźmi czy sporów w rodzinie… aż po brutalne zabójstwa w krajach ogarniętych wojną. „Największy Dar” to wielka i niezwykła opowieść o mocy przebaczenia. Historie pokazane w filmie są wręcz nieprawdopodobne, a jednak wydarzyły się naprawdę.

W sobotę i niedzielę zapraszamy na film z cyklu Bajkoranki! W dniach 23 i 24 marca wyświetlimy "Mia i biały lew" dubbing. Przed seansami odbędzie się losowanie nagród na zasadach Happy Seats, natomiast po seansach zapraszamy do patio kina, będą prowadzone zabawy i animacje przez Teatr Form Wielu.

 
Bilety w cenie 12 złotych
 

 

Bajkoranki: Mia i biały lew (dubbing)

Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję. Dziewczynka będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Tak oto zaczyna się decydujący test ich przyjaźni i najbardziej niesamowita przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt.


W środę, 27. marca o godzinie 15:00 zapraszamy na Rodzinne Oglądanie i pokaz animacji "Corgi, psiak królowej" dubbing. Bilety w cenie 15 złotych.

 


W poniedziałek 25 marca zapraszamy na wyjątkowe i niepowatarzalne projekcje filmowe na cykl filmowy Spotkania FIlmowe. O godzinie 18:30 odbędzie się seans filmowy pt. "Sny wędrownych ptaków" (napisy).

Przed seansem zapraszamy na mały poczęstunek oraz na kawę/herbatkę

Bilety w cenie 15 złotych

 

Spotkania Filmowe
Sny wędrownych ptaków (napisy)

reżyseria: Ciro Guerra, Cristina Gallego
scenariusz: Maria Camila Arias, Jacques Toulemonde Vidal
gatunek: dramat
kraj produkcji: Dania, Kolumbia
rok produkcji: 2018
czas filmu: 2 godz. 05 min.

       
    Zachwycająca wizualnie opowieść o początkach kolumbijskiego handlu narkotykowego. Akcja rozgrywa się na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku na odległym i wietrznym pustkowiu na granicy kraju. Miejscowa rodzinie z plemienia Wayúu angażuje się w niezwykle dochodowe zajęcie, jakim była wtedy sprzedaż marihuany amerykańskim hippisom. Gdy zachłanność i namiętność ścierają się z honorem, rozpoczyna się wojna wyniszczająca klany. Życie członków rodziny Wayúu, ich kultura oraz tradycje przodków są w niebezpieczeństwie. Chciwość i rywalizacja między gangami stawiają pod znakiem zapytania tradycyjne wartości przekazane przez przodków. Ponadto w repertuarze:

  1. Całe szczęście
  2. Kobiety mafii 2
  3. Kurier
  4. Kapitan Marvel (dubbing)
  5. Corgi, psiak królowej (dubbing)
  6. Władcy przygód. Stąd do Oblivio

Bilety do nabycia w kasach kina lub online

Szczegóły na stronie kina w zakładce REPERTUAR


 

x

Newsy

y

Polecamy również

Całe szczęście

„Całe szczęście” to pełna uroku i pozytywnej energii historia o miłości, która rodzi się w nieprzewidzianych okolicznościach. W spokojne i uporządkowane życie Roberta, muzyka z...
komedia/romantyczny

Corgi, psiak Królowej - dubbing

Pomerdana animowana komedia z psich wyższych sfer! Film twórców takich hitów jak „GNOMEO i JULIA”, „ŻÓŁWIK SAMMY” i „MAŁA WIELKA STOPA”. Szalone...
animowany/komedia

Kapitan Marvel - dubbing

Akcja Kapitan Marvel rozgrywa się w latach 90-tych XX wieku, wcześniej niepokazywanych w filmowym uniwersum Marvela. Ziemia dostaje się w sam środek galaktycznej wojny. Gdy tytułowa...
akcja/science-fiction

Kurier

Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, legendarny Jan Nowak-Jeziorański to postać, której życie stało się inspiracją dla filmu sensacyjno-szpiegowskiego. W tej roli charyzmatyczny Philippe...
historyczny/sensacyjny

Baner