Rezerwacja 22 839 23 65

Newsy

DRABINA JAKUBA Festiwal Filmów Chrześcijańskich 22-28 VI

2015-06-28

Festiwal Filmowy DRABINA JAKUBA

Gorąco zapraszamy na projekcje Festiwalu Filmów Chrześcijańskich,

Który odbędzie się w dniach 22-29 czerwca 2015

bilety w cenie 10 zł - już w sprzedażyFestiwal Filmowy DRABINA JAKUBA jawi się jako największe wydarzenie filmowe w Polsce, poświęcone tematyce chrześcijaństwa czasów współczesnych.

Edycja Festiwalu ma na celu przybliżenie widzowi współczesnego kina chrześcijańskiego:

  •     Kina różnorodnego w formie wyrazu, a jednocześnie w sposób biblijnie spójny, ukazującego człowieka naszych czasów ze swoimi rozterkami, porażkami i zwycięstwami.
  •     Kina w swej wymowie odwołującego się do najgłębszych wartości jakimi są miłość, szacunek, przebaczenie i wolność.
  •     Kina, w którym niekomercyjne prawdy biblijne brzmią bardziej lub mniej dosłownie, ale zawsze stają się fundament szczęśliwego i spełnionego życia.


Kino chrześcijańskie najczęściej kojarzone jest z filmami religijnymi, skupionymi na adaptacjach historycznych opowieści o postaciach biblijnych, żywotach świętych, czy też samym Jezusie Chrystusie. Z pewnością filmy te stanowią nieocenioną wartość, jednak prezentowane na Festiwalu ujęcie kina chrześcijańskiego będzie szersze i znacznie bliższe czasów współczesnych.

Podczas Festiwalu Filmów Chrześcijańskich zostanie zaprezentowanych kilkanaście filmów. Zobaczymy produkcje kina amerykańskiego, europejskiego oraz polskiego. Nie zabraknie dobrego dramatu w stylu hollywoodzkiej produkcji, nie zabraknie też dokumentu.

Zapraszamy Państwa na wspaniałą serię projekcji, których nigdy nie widzieliście i prawdopodobnie nie zobaczycie Państwo w komercyjnej telewizji.  Będzie to Festiwal wysoce unikatowy, bardzo indywidualny, mocno poruszający, oraz stojący na straży praw i poszanowania człowieka.

Nie można go przeoczyć, nie warto zignorować.  Serdecznie zapraszamy do Kina Wisła.

Nasza inicjatywa będzie częścią wielkiego święta chrześcijan pod nazwą Tydzień Jezusa. Wstęp na wszystkie festiwalowe projekcje w cenie promocyjnej 10 zł za bilet.  Więcej informacji o festiwalu na CoolshopPL


22-29 czerwca 2015 

x

Newsy

y

Polecamy również

Doktor Dolittle - dubbing

Robert Downey Jr. wciela się w jedną z najsłynniejszych postaci światowej literatury w pełnej przygód nowej filmowej wersji opowieści o człowieku, który potrafi rozmawiać ze zwierzętami....
familijny/fantasy/komedia

Nędznicy

Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat: jeden z najlepszych europejskich filmów tego roku, prawdziwe odkrycie reżyserskie, nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy...
dramat

Zew krwi - dubbing

Zrealizowany na podstawie klasycznej powieści Jacka Londona „Zew krwi” opowiada porywającą historię Bucka, psa o wielkim sercu, którego świat staje na głowie, gdy wprost z...
przygodowy

Baner