Rezerwacja 22 839 23 65

Newsy

Rekolekcje filmowe: "Niesamowita łaska: Aretha Franklin" 10.12, 18:30

W wybrany wtorek miesiąca zapraszamy na film o bliskości, pojednaniu i poszukiwaniu sensu

Kolejne spotkanie z cyklu FILMOWE REKOLEKCJE

już 10.12.2019, godz. 18:30

bilety 18zł

prelekcję przed filmem wygłosi O. dr Marek Kotyński, 
odbędzie się również konkurs Happy Seats

film 

NIESAMOWITA ŁASKA: ARETHA FRANKLIN

____________________________________________________________________________________________________________________________________

 10 grudnia zapraszamy na pokaz filmu "Niesamowita łaska: Aretha Franklin", opowiadający historię kunsztu jednej z najważniejszych i największych artystek jazz, soul i gospel, ukazany w materiale zrealizowanym w ciągu dwóch nocy nagrań w kościele ks. Jamesa Clevelanda w Watts w Kalifornii. Prelekcję przed filmem wygłosi o. dr Marek Kotyński.  Bilety są już w sprzedaży!

 

 

Reżyseria: Alan Elliott, Sydney Pollack
Muzyka: Aretha Franklin, Southern California Community Choir
Obsada:
Aretha Franklin, James Cleveland, Southern California Community Choir, C.L. Franklin, Alexander Hamilton, Bernard Pretty Purdie, Chuck Rainey, Clara Ward, Mick Jagger, Sydney Pollack, Charlie Watts.   

Amazing Grace: Aretha Franklin to przejmujący obraz kunsztu jednej z najważniejszych i największych artystek jazz, soul i gospel, ukazany w materiale zrealizowanym w ciągu dwóch nocy nagrań w kościele ks. Jamesa Clevelanda w Watts w Kalifornii, w styczniu 1972 roku. Podczas nagrania powstał album pt. "Amazing Grace" nazywany "Świętym Graalem Hollywood" - niosący bardzo poważne przesłanie dotyczące wiary, gloryfikacji miłości Boga, uwielbienia dla radosnej celebracji miłości w świetle wiary.
To film prezentujący niesamowity kunszt wokalny Arethy Franklin oraz epokowe wydarzenie sprzed 46 lat - nigdy nigdzie nie pokazywane - oraz niesamowity etap w historii amerykańskiej muzyki.