Rezerwacja 22 839 23 65

Newsy

WYSTAWA NA EKRANIE: cykl dokumentów wielkiego malarstwa - "Wielkanoc w sztuce"

„Exhibition on screen – Wystawa na ekranie”

Zapraszamy na nowy cykl w kinie Wisła "Wystawa na ekranie" . „Wystawa na Ekranie” to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.
 
Cykl „Exhibition on Screen” przenosi na duży ekran bezcenne arcydzieła, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony. Przedstawia również fakty z życia najważniejszych artystów malarzy świata.
 
Od stycznia raz w miesiącu, w wybraną niedzielę zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego.

 
Dodatkowo, z biletem zakupionym na każdy seans, w dniu pokazu obowiązuje zniżka - 10% w restauracji
Kotłownia
 
  
MARZEC:  
 
O NOWYM TERMINIE POINFORMUJEMY PAŃSTWA WKRTÓCE!
Wystawa na ekranie: "Wielkanoc w sztuce"

 
 
 
Historia śmierci i zmartwychwstania Chrystusa przez ostatnie 2.000 lat wywierała ogromny wpływ na kulturę i robi to nadal. Inspirowała najznamienitszych artystów Zachodu. To najprawdopodobniej największe wydarzenie w historii świata.

Phil Grabsky, reżyser i pomysłodawca cyklu reportaży kinowych pod tytułem „Wystawa na Ekranie”, śledzi odzwierciedlenia biblijnej historii śmierci i zmartwychwstania w sztuce, od czasów pierwszych chrześcijan po współczesność.

Zrealizowany w Jerozolimie, Stanach Zjednoczonych i całej Europie film eksploruje różne sposoby, w jakie artyści przedstawiali wydarzenia Wielkiej Nocy na przestrzeni wieków.

Na wielkim ekranie i w jakości HD będziemy mogli podziwiać dzieła Caravaggia, Michała Anioła, Leonarda da Vinci czy El Greca, ale również prace współczesnych artystów, jak Mark Wallinger czy Sam Taylor-Wood.