Rezerwacja 22 839 23 65

Newsy

Rekolekcje filmowe: "Dwóch papieży" 11.02, 18:30 - bilety już w sprzedaży

W wybrany wtorek miesiąca zapraszamy na film o bliskości, pojednaniu i poszukiwaniu sensu

Kolejne spotkanie z cyklu FILMOWE REKOLEKCJE

już 11 lutego 2020, godz. 18:30

bilety 18zł

prelekcję przed filmem wygłosi O. dr Marek Kotyński, 

film 

DWÓCH PAPIEŻY

____________________________________________________________________________________________________________________________________

 11 lutego zapraszamy na pokaz filmu "Dwóch papieży"- Nominowany do Oscara reżyser „Miasta Boga”, Fernando Meirelles, oraz trzykrotnie nominowany do Oscara scenarzysta Anthony McCarten przedstawiają opowieść ukazującą kulisy jednej z najbardziej brzemiennych w skutki zmian na najwyższych szczeblach władzy ostatnich dwóch tysięcy lat.. Prelekcję przed filmem wygłosi o. dr Marek Kotyński.  Bilety są już dostępne w sprzedaży!

 

 

reżyseria: Fernando Meirelles
 produkcja: Argentyna, USA, Wielka Brytania, Włochy
gatunek: dramat, religijny
premiera filmu: 13 grudnia 2019

W 2012 roku kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce), głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki prosi papieża Benedykta (Anthony Hopkins), aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami kościoła. Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców. 

Głosy prasy:

"Filmowe spotkanie Benedykta XVI i Franciszka jest równie doniosłe, co ludzkie, a religijna refleksja łączy się w nim płynnie z obyczajową komedią".

-Tomasz Raczkowski, Film.org.pl

"Scenariuszowy i aktorski majstersztyk. W swoim filmie Fernando Meirelles pół żartem, pół serio rozprawia się z ostatnimi procesami zmian w Kościele - robi to w sposób tak uwodzicielski, że wielu z widzów poprosi o więcej".

- Piotr Piskozub, naEKRANIE