Rezerwacja 24 367 65 00

Newsy

🎬 Spotkania Filmowe
🎬 Klub Filmowy
🎞️ Pamfir (napisy)
🗓️ 19. Czerwca

 

 

 Wyjątkowy pokaz filmowy w ramach Klubu Filmowego: Spotkania Filmowe
NoveKino Przedwiośnie w Płocku

W najbliższym Klubie Filmowym w NoveKino Przedwiośnie 19 czerwca o godzinie 18:00 zobaczymy film „Pamfir” w wersji z napisami.


19 czerwca (poniedziałek) godz. 18:00

Klub Filmowy Spotkania Filmowe
Pamfir (napisy)

reżyseria: Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk
gatunek: dramat
kraj produkcji: Polska, Francja, Luksemburg, Chile, Ukraina
rok produkcji: 2022
czas filmu: 100 minut

Tytułowy Pamfir, niegdyś przemytnik, dziś robotnik zarabiający na chleb w Polsce, wraca do domu w Zachodniej Ukrainie. Chce spędzić we wsi doroczny karnawał, a przede wszystkim pobyć z żoną i synem. Nastoletni Nazar wpada jednak w kłopoty i ojciec zmuszony jest spłacić jego dług. Pamfir odnawia stare kontakty i przyjmuje ostatnie zlecenie. Nie wie, że wkracza w świat, w którym da się przemycić wszystko, z wyjątkiem dobra.

Jeden z najlepszych ukraińskich filmów roku mistrzowsko splata filmowe konwencje, pogańskie mity i ukraińską rzeczywistość. W „Pamfirze” migracja zarobkowa wydaje się jedyną szansą ucieczki od braku perspektyw i wszechobecnej korupcji – na lata rozdziela jednak rodziny. Pobrzmiewają tu też dalekie echa wojny, dopisując filmowi nowe, zaskakujące znaczenia. Bo choć nie mówi o niej wprost, wizjonerski „Pamfir” stał się metaforą obecnej sytuacji.

Obsada filmowa: Oleksandr Yatsentyuk, Yelena Khokhlatkina, Solomiya Kyrylova.


W rozmowie udział wezmą:

Jerzy Zawadzki - montażysta filmowy, absolwent szkoły filmowej w Łodzi, Członek Polskiego Stowarzyszenia Montażystów oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Wykładowca na AMA Film Academy. Zmontowane przez niego filmy zdobywały nagrody na licznych krajowych i zagranicznych festiwalach filmowych, w tym film „Więzi” w reżyserii Zofii Kowalewskiej znalazł się na tzw. shortliście Oscarowej. Wspólpracuje z brytyjską telewizją NBC UNIVERSAL jako producent zwiastunów. Specjalizuje się filmach dokumentalnych, a wraz ze swoim przyjacielem z czasów studiów Tomkiem Mączką prowadzi Podcast filmowy „Let’s Mate Movies”.


Jerzy Zawadzki, montażysta filmowy

Tomasz Mączka - pierwsze kroki filmowe stawiał w Gliwickim Klubie Filmowym „Wrota”. Uczył się pod skrzydłami zdolnych studentów Katowickiej Szkoły Filmowej, po czym zdał egzamin do PWSFTviT w Łodzi na wydział reżyserski kierunek montaż filmów fabularnych i dokumentalnych. Tak rozpoczęła się jego kariera zawodowa, która trwa już 15 lat. W swoim dorobku ma filmy dokumentalne oraz filmy fabularne jak przykład ostatni „Norwegian dream”, który obecnie jest w wyświetlany w europejskich kinach.


Tomasz Mączka

Spotkanie poprowadzi Anna Dymek - absolwentka polonistyki i nowego filmoznawstwa. Ceni kino, które zostawia w widzu emocjonalny ślad i jest inspirujące intelektualnie.

Bilety po 17 złotych

Do nabycia niedługo w kasach kina lub przez Internet (e-bilet)


 Wydarzenie wspierają


 

x

Newsy

y

Polecamy również

Mafia Mamma - napisy

Główną bohaterką „Mafia Mamma” jest Kristin (Toni Collette), która ma wrażenie, że nic ekscytującego jej już w życiu nie czeka. Dzieci wyfrunęły z gniazda, a mąż od dawna...
akcja/komedia/kryminalny

Mała syrenka - dubbing

Szanowni Państwo, w filmie Mała syrenka znajduje się kilka scen z dynamicznymi efektami świetlnymi, które mogą powodować dyskomfort u widzów wrażliwych na światło i wpływać na osoby z...
familijny/fantasy/musical

Spotkania Filmowe: Houria - napisy

Houria (genialna Lyna Khoudri) jest utalentowaną tancerką, która pragnie zrobić światową karierę w balecie. Całe swoje życie podporządkowuje temu marzeniu. Aby związać koniec z końcem, w...
dramat

Super Mario Bros. Film - dubbing

„Super Mario Bros. Film” to najnowsza animacja studia Illumination, które stworzyło uwielbiane przez wszystkich "Minionki" oraz "Sing". Film, oparty na świecie gier...
animowany/komedia/przygodowy

Baner