Rezerwacja 25 640 77 66

Kino z pasją: Into the Ice

85 minut
Kino z pasją: Into the Ice
Kino z pasją: Into the Ice
Kino z pasją: Into the Ice
Kino z pasją: Into the Ice
o

Kino z pasją: Into the Ice

Kraj produkcji:
Lars Ostenfeld
Rok produkcji:
2022
Czas trwania:
85 minut
c

Opis filmu

Gościem wieczoru będzie Marzena Stańska, profesor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, zoolog, arachnolog, ekolog, doktor habilitowany nauk biologicznych. Od 1995 roku pracuje w Instytucie Nauk Biologicznych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, a od 2020 roku pełni funkcję dyrektora tego Instytutu.

Dr hab. Marzena Stańska prowadzi badania ekologiczno-faunistyczne poświęcone różnym grupom organizmów, a w szczególności europejskiej faunie pająków. Jej zainteresowania naukowe skupiają się głównie wokół wpływu naturalnych i antropogenicznych procesów na różnorodność wybranych grup zwierząt. Jest autorem ponad 60 oryginalnych prac naukowych opublikowanych w czasopismach o międzynarodowym zasięgu.

Marzena Stańska bardzo chętnie angażuje się w organizację wydarzeń popularyzujących naukę i sztukę. Jej pozanaukowe zainteresowania to dalekie podróże, muzyka klasyczna oraz literatura i sztuka XX-lecia międzywojennego. W rozmowie z Agnieszką Osmólską-Ilczuk będzie mówiła m.in o wpływie zmian klimatycznych na środowisko naturalne.

Marzena Stańska

Dodatkowo dla widzów sensu Wydawnictwo Czarne ufundowało książki Ilony Wiśniewskiej "LUD" i "MIGOT" będące reporterskim spojrzeniem na Grenlandię.

Dokumentalna opowieść o nauce, przyrodzie i przygodzie. 'Into the Ice' to podróż na lodowe przestrzenie Grenlandii i odkrywanie sekretów naszej przyszłości, które można z lodu wyczytać. Reżyser Lars Ostenfeld towarzyszy trójce światowej sławy glacjologów podczas wypraw badawczych na lądolód grenlandzki oraz do jego wnętrza. Dorthe Dahl-Jensen, Jason Box i Alun Hubbard zbierają dane, mające pomóc znaleźć odpowiedzi na ważne dziś pytania: jak szybko topnieje lądolód? W jakim tempie podnosi się poziom oceanów? Ile czasu nam zostało, żeby zastopować zmiany zachodzące na Ziemi?

a

Seanse

czwartek, 09 lutego 19:00


y

Polecamy również

Avatar: Istota wody 3D - dubbing

Istota wody rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. To opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim...
science-fiction

Babilon - napisy

Film Damiena Chazelle'a "BABILON" to oryginalna epopeja rozgrywająca się w Los Angeles lat 20. XX wieku. W rolach głównych występuję: Brad Pitt, Margot Robbie i Diego Calva. W...
dramat

Niebezpieczni dżentelmeni

Tadeusz Boy-Żeleński (T. Kot), Witkacy (M. Dorociński), Joseph Conrad (A. Seweryn) i Bronisław Malinowski (W. Mecwaldowski), cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno...
komedia/kryminalny