Rezerwacja 22 839 23 65

Newsy

WYSTAWA NA EKRANIE: cykl dokumentów wielkiego malarstwa - "Słoneczniki". Tajemnica van Gogha -19.09 - bilety już w sprzedaży

 „Exhibition on screen – Wystawa na ekranie”

W nowym sezonie zapraszamy kontynuację cyklu "Wystawa na ekranie" w kinie Wisła . „Wystawa na Ekranie” to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.
 

 

Cykl „Exhibition on Screen” przenosi na duży ekran bezcenne arcydzieła, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony. Przedstawia również fakty z życia najważniejszych artystów malarzy świata.

 

 
Od września do czerwca raz w miesiącu, w wybraną niedzielę zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego.


 
   
WRZESIEŃ: 
 
 19 września, niedziela, godz. 17:00 "Słoneczniki". Tajemnica van Gogha
 
 

gatunek: dokumentalny
reżyseria: David Bickerstaff
kraj produkcji: Wielka Brytania, 2021
czas trwania: 85 min
 
Słynne Słoneczniki Vincenta van Gogha to dzieło należące do tych, które rozpoznaje każdy. Nie tylko są ikoną samą w sobie, ale przeszły też do popkultury. Pojawiły się choćby w ikonicznym z kolei serialu komediowym Allo ’Allo!. Pamiętać tu także należy, że Słoneczniki to nie jeden obraz, ale seria. Van Gogh namalował te kwiaty 11 razy.

Co zawsze dziwi oglądających Słoneczniki na żywo, to krzykliwość niektórych ich barw, której nie są w stanie oddać reprodukcje. Twórcy filmy jednak spróbują przekazać tę kolorystykę. Ponadto opowiedzą historię każdego z obrazów.
 
 
 

____

PAŹDZIERNIK: 
 
 17 października, niedziela, godz. 17:00 "Rafael odkryty na nowo"
 


gatunek: dokumentalny
reżyseria: Phil Grabsky
kraj produkcji: Wielka Brytania, 2021
czas trwania: 93 min

 

Ponad 200 obrazów i rysunków, w tym ponad 100 niepokazywanych w kinach, będzie tematem nowego filmu Phila Grabsky’ego, filmu który powstał z okazji 500. rocznicy śmierci Rafaela Santi (zm. 6 kwietnia 1520), włoskiego malarza i architekta, najmłodszego z trójki słynnych artystów włoskiego renesansu – obok Michała Anioła i Leonarda da Vinci.

Film ukaże dzieła zgromadzone m.in. w Luwrze, Uffizi, National Gallery of Art czy Muzeum Prado. Dla widzów będzie to niewątpliwa okazja do poznania kreatywności i umiejętności Rafaela, który często nie jest jeszcze dobrze rozumiany.
 
 
 

x

Newsy

y

Polecamy również

Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła - dubbing

Gdy świat jest w potrzebie może liczyć na Adama i jego nietypową rodzinkę! Nie ważne czy jesteś mały, wielki, kosmaty czy zupełnie bezwłosy, jeśli masz odwagę, fantazję i jesteś...
animowany/komedia

Psi Patrol Film - dubbing

W tym pierwszym pełnometrażowym filmie najmłodsi widzowie zobaczą swoich ulubionych bohaterów: owczarka Chase’a, dalmatyńczyka Marshalla, buldoga Rubble’a, kundelka Rocky’ego,...
animowany/familijny

Teściowie

„Teściowie” to szalona opowieść o tym, co się może wydarzyć, gdy puszczają nerwy. Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny...
komedia

Baner