Rezerwacja 22 839 23 65

Newsy

Polish Films for Foreigners: "SŁOŃ" / "ELEPHANT"| 7.02 godz. 20:00

     


  Polish Films for Foreigners / Polskie kino dla obcokrajowców

7 lutego o godz. 20:00


SŁOŃ / ELEPHANT  zapraszamy na PFFF na FB


Next screening in Polish Films for Foreigners programme  7.02.2023 at 8:00 p.m

 Cykl PFFF jest wspierany przez Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców POLONICUM Uniwersytetu Warszawskiego oraz szkołę językową Klub Dialogu.

Wykładowcy POLONICUM na co dzień prowadzą wykłady oraz kursy języka polskiego i kultury polskiej, a także zajmują się pracą badawczą. Klucz do repertuaru prezentowanego w ramach PFFF stanowią pozytywne recenzje krytyków filmowych, nagrody zdobyte na festiwalach czy status „filmu kultowego” w oczach Polaków.

www.polonicum.uw.edu.pl

PFFF is supported by the POLONICUM University of Warsaw, Centre of Polish Language and Culture for Foreigners. Lecturers from the POLONICUM on a daily basis give lectures, conduct Polish language and culture courses and do research work. The movies presented as a part of a series are selected on the basis of positive reviews of the movies and awards granted at film festivals. Some of presented movies are classic, considered by Poles as a “cult movies". 

After the screening we would like to invite the viewers to take part in a discussion.

www.polonicum.uw.edu.pl

 

 

Bilety/ tickets: 20zł 

 


Film/Movie 

SŁOŃ / ELEPHANT + SPOTKANIE Z AKTORAMI: JANEM HRYNKIEWICZEM ORAZ PAWŁEM TOMASZEWSKIM 

 

7 lutego o godz. 20:00 / February 10 at 8:00 p.m.

bilety są już w sprzedaży!

 

czas trwania: 94 min
reżyseria: Kamil Krawczycki
produkcja: 2022, Polska

Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Matka chłopaka, po tym jak ojciec opuścił bliskich, załamała się – to on wówczas został głową rodziny. Pewnego dnia Bartek poznaje syna sąsiada, który wraca w pobliskie strony na pogrzeb swojego ojca. Bohater zaczyna fascynować się Dawidem i jego beztroską. Pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest już gotowy, na to by sięgnąć po swoją wolność. 

„Słoń” podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni został uhonorowany nagrodą w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych za „najbardziej spełniony debiut w konkursie mikrobudżetów, za bezwstydnie romantyczny melodramat, film szczery i odważny”.

PO SEANSIE ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z AKTORAMI: JANKIEM HRYNKIEWICZEM ORAZ  PAWŁEM TOMASZEWSKIM.

__

 

A young man who runs a small horse farm, and looks after his possessive mother. Their relation is not easy but it becomes even more difficult when he falls in love with an older musician Dawid, and begins to dream of leaving home.  

Partnerem wydarzenia jest Coca-Cola

x

Newsy

y

Polecamy również

Duchy Inisherin - napisy

"Duchy Inisherin" to opowieść o losach dwójki przyjaciół, którzy znają się od kołyski: Pádraica (Colin Farrell) i Colma (Brendan Gleeson). Akcja filmu rozgrywa się na malowniczej...
dramat/komedia

Filip

Produkcja Telewizji Polskiej w reżyserii Michała Kwiecińskiego na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zdobyła „Srebrne Lwy”. Nagrodę Indywidualną za zdjęcia na 47. FPFF...
dramat/wojenny

Rzeka - napisy

Spektakularny wizualnie film o roli rzek we współczesnym świecie, z narracją czytaną przez Willema Dafoe i muzyką m.in. Radiohead. Rzeki od zawsze kształtowały Ziemię, przepływały przez...
dokument

Szkoła magicznych zwierząt - dubbing

Ida musiała przeprowadzić się do innego miasta i teraz jest "tą nową" w szkole Winterstein. Klasa nie przyjmuje jej z otwartymi ramionami. Jedyne wolne miejsce w ławce jest obok...
familijny/przygodowy

Baner