Rezerwacja 22 839 23 65

Newsy

Klub Filmowy Krytycznym Okiem: PRZEDPREMIERA: "CHŁOPI" + spotkanie z twórcami filmu| 9.10 godz. 19:15

       

 pokaz filmu z udziałem krytyka filmowego  

KUP BILET

 

Klub Filmowy Krytycznym Okiem

9 października, poniedziałek, o godzinie 19:15

 
PRZEDPREMIEROWY

pokaz filmu:
 

"CHŁOPI"

oraz spotkanie z aktorem Robertem Gulaczykiem, które poprowadzi krytyk filmowy Janusz Wróblewski


KUP BILET

   


 

 

reżyseria: DK Welchman, Hugh Welchman
gatunek dramat
produkcja: Polska
premiera filmu: 13 października 2023r. 
 
W poniedziałek, 9 października o godzinie 19:15 zapraszamy do kina Wisła na pokaz przedpremierowy filmu "Chłopi" oraz spotkanie z twórcami filmu, które odbędzie się po seansie. Naszym gościem będzie odtwórca roli Antka Boryny - Robert Gulaczyk. Spotkanie poprowadzi krytyk filmowy Janusz Wróblewski.

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.
 
„Chłopi” zostali zrealizowani w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia – filmie „Twój Vincent”.
 
Monumentalne dzieło Władysława Reymonta przepełnione jest kwiecistymi opisami przyrody. Film zostanie zrealizowany na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski, które idealnie oddaje nastrój powieści. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski.
 
Muzykę do filmu stworzy wielokrotnie nagradzany producent Łukasz L.U.C. Rostkowski. Kompozytor w ramach międzynarodowej Rebel Babel Film Orchestra tworzy specjalny słowiański kolektyw muzyków folkowych, którzy tak jak malarze za pomocą tradycyjnych środków (instrumenty ludowe i śpiewy) stworzą magiczny i analogowy pejzaż dopełniający piękno malowanych obrazów.
 
 
 
PO SEANSIE ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z ODTWÓRCĄ ROLI ANTKA BORYNY - ROBERTEM GULACZYKIEM.
SPOTKANIE POPROWADZI KRYTYK FILMOWY JANUSZ WRÓBLEWSKI. 
 
OPRAWĘ OŚWIETLENIOWĄ KINA ZAPEWNI FIRMA 3TECH
 

 
Projekt współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. 
 
 
x

Newsy

y

Polecamy również

Oblicze Jezusa

Czy możemy zobaczyć twarz niewidzialnego Boga? Czy na chuście z Manopello i Całunie Turyńskim. Zbawiciel zostawił nam swój wizerunek? Czy Jezus chciał, byśmy już tu, na ziemi, mogli...

Sound of Freedom. Dźwięk wolności - napisy

Jeden z największych filmowych fenomenów współczesnego kina! Zamrożony przez mainstreamowych dystrybutorów przeleżał na półce 5 lat. Wykupiony dzięki publicznej zbiórce i mobilizacji...
akcja/thriller

Baner