Rezerwacja 22 839 23 65

Newsy

Przybliżenia: okiem psychoanalizy "MONSTER" - pokaz przedpremierowy + dyskusja| 12.04 godz. 20:00

 Kino Wisła pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej zaprasza na nowy cykl filmowy zatytułowany: 

 

PRZYBLIŻENIA - OKIEM PSYCHOANALIZY

12 kwietnia, piątek, o godzinie 20:00

w ramach cyklu odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu

"MONSTER"

oraz dyskusja po seansie, którą poprowadzą:
 
dr Gustaw Sikora - psychiatra, psychoanalityk

Chie Piskorska - rodowita Japonka, wykładowczyni estetyki Japonii w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, właścicielka sklepu MakiMaki &Friends

KUP BILET

   


 Béla Balázs mówi, że za pomocą zbliżeń film pokazał ukryte sprężyny życia.

Chcielibyśmy na kanwie twórczości filmowej wspólnie snując myśli, wplatać różne perspektywy i punkty widzenia.

Angielski psychoanalityk Wilfred Bion w swojej pracy korzystał z metafory patrzenia przez okular mikroskopu, zmieniając przy tym ustawienia ogniskowej, a tym samym poprzez różne stopnie przybliżenia stwarzając możliwości głębszego widzenia i myślenia. Mamy nadzieję, że korzystając z tej funkcji przybliżenia, będziemy mogli spojrzeć na różne kwestie zarówno okiem psychoanalizy, jak również zaproszonych gości z różnych przestrzeni życia społecznego i artystycznego.

 Image with no description

 

W ramach kolejnego spotkania z cyklu obejrzymy przedpremierowy pokaz filmu japońskiej produkcji

zatytułowany „MONSTER”.

 
Nominowany do Oscara, zdobywca Złotej Palmy, mistrz story-tellingu Hirokazu Kore-eda powraca z nowym, subtelnym i niezwykle poruszającym filmem. W “Monsterze” tworzy pełną oddechu, doskonale skonstruowaną opowieść o dziecięcych tajemnicach.

“Monster” ukazuje trzy perspektywy, tej samej, z pozoru prostej historii. Bójka w szkole, moralnie niepewny nauczyciel i matka walcząca o syna. Kolejne puzzle układane są przez Kore-edę z chirurgiczną precyzją i odsłaniają przed widzem sekrety bohaterów. Opowieść o tym jak przyjaźń, miłość i odrzucenie, tak często istnieją w tym samym kontinuum.

Emocje filmowe potęgowane są przez najwyższej próby ścieżkę dźwiękową, będącą ostatnią pracą, nagrodzonego Oscarem kompozytora Ryuichi Sakamoto.

 

  

 

x

Newsy

y

Polecamy również

Following - napisy

Pierwszy film Christophera Nolana po raz pierwszy w polskich kinach! Zobacz narodziny stylu jednego z najważniejszych współczesnych reżyserów, zanim na ekrany trafi jego najnowsza produkcja...
kryminalny/thriller

O czym sobie nie mówimy - pokaz przedpremierowy

Carlo i Elisa mieszkają w Rzymie, tworząc z pozoru udany związek. On jest profesorem filozofii na uniwersytecie i pisarzem walczącym z kryzysem twórczym. Ona z kolei to utalentowana,...
dramat

Ojczyzna - napisy

„Ojczyzna” to najnowszy, długo wyczekiwany film laureata Oscara®, Pawła Pawlikowskiego, twórcy „Idy” i „Zimnej wojny”. W swoim najnowszym dziele, podobnie...
dramat

RZYMSKI WIECZÓR NA ŻOLIBORZU: FEDERICO FELLINI: ciao a tutti! - Słodkie życie (1960) + poczęstunek

Ten wyjątkowy włoski pokaz rozpoczniemy klimatyczną muzyką oraz poczęstunkiem - lampką wina i przekąskami, zapewnionymi przez restaurację Kotłownia. „Słodkie życie” to...

Baner