Rezerwacja 22 839 23 65

Newsy

Rekolekcje filmowe: "DUSZOCHWAT" + spotkanie z reżyserem filmu | 18.06 godz. 18:00

    

W wybrany wtorek miesiąca zapraszamy na film o bliskości, pojednaniu i poszukiwaniu sensu

 

Kolejne spotkanie z cyklu REKOLEKCJE FILMOWE 

18 czerwca o godz. 18:00

pokaz filmu: 

DUSZOCHWAT

18 czerwca o godz. 18:00 zapraszamy na pokaz filmu "DUSZOCHWAT" w ramach rekolekcji filmowych. 

Przed seansem odbędzie się prelekcja ks. Marka Kotyńskiego, a po seansie rozmowa z reżyserem filmu - Krzysztofem Żurowskim.

 Bilety dostępne w kasie kina oraz online. 

 Image with no description 

Reżyseria: Krzysztof Żurowski
Gatunek: dokument
Kraj produkcji: Polska
Rok produkcji: 1999

 
Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu już 18 czerwca o godzinie 18:00 w ramach cyklu „Rekolekcje filmowe”. Po seansie zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji oraz spotkaniu z reżyserem Krzysztofem Żurowskim, które poprowadzi ks. Marek Kotyński.

Andrzej Bobola. Dla jednych - wielki święty. Dla innych – wróg. Syn swojej epoki: niepokorny, zapalczywy, kontrowersyjny. Żył w czasach „Ogniem i mieczem”, w okresie wojen religijnych. Zamęczony przez Kozaków, „Duszochwat”, co po białorusku znaczy „Łowca dusz”.

Kilka lat temu w Strachocinie (rodzinnej miejscowości Bobolów) mieszkańcy wioski twierdzą, że nawiedził ich św. Andrzej Bobola. Jakie były skutki tej obecności ducha dowiemy się z całego filmu. Film opowiada o niezwykłej, wręcz tragikomicznej historii kultu Andrzeja Boboli, którego ciało zachowało się do dziś w nienaruszonym stanie.

Film poprzez losy pośmiertne Boboli opowiada historię Polski wspartą unikatowymi archiwami, filmami archiwalnymi i świadectwami ludzi z Rosji, Litwy, Białorusi, Włoch i Polski oraz fabularnymi scenami.

 


Przed seansem odbędzie się prelekcja ks. Marka Kotyńskiego, a po seansie rozmowa z reżyserem filmu - Krzysztofem Żurowskim.
 
Patronem wydarzenia jest Radio Warszawa
 
 

 

x

Newsy

y

Polecamy również

Garfield - dubbing

Garfield jest najbardziej znanym kotem na świecie. Jest leniuchem, który uwielbia lasagne i nie cierpi poniedziałków.  Po nieoczekiwanym spotkaniu ze swoim dawno zaginionym ojcem -...
animowany/familijny/komedia

Jedno życie - napisy

Dwukrotny zdobywca Oscara ANTHONY HOPKINS jako sir Nicholas Winton, który tuż przed wojną ocalił ponad 600 dzieci z rąk hitlerowców. Jego historia ujrzała światło dzienne dopiero po 40...
biograficzny

Perfect Days - napisy

Nowy film twórcy „Lisbon Story" i „Nieba nad Berlinem" to medytacja nad prostotą i pięknem życia. W „Perfect Days" Wim Wenders opowiada historię japońskiego...
dramat

Wolni. Podróż do wnętrza. - napisy

Klimatyczny, wyciszający i dający wytchnienie... Odsłaniający kulisy życia kontemplacyjnego hit z hiszpańskich kin już na polskich ekranach! Co sprawia, że w XXI wieku tysiące kobiet i...
dokument

Baner