Rezerwacja 22 839 23 65

Newsy

Przybliżenia: okiem psychoanalizy "JAK ZOSTAŁAM PERLICZKĄ" + dyskusja | 21.03, godz. 20:00

       

 Kino Wisła pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu filmowego: 

 

PRZYBLIŻENIA - OKIEM PSYCHOANALIZY

21 marca, piątek, o godzinie 20:00

w ramach cyklu odbędzie się  pokaz filmu

"JAK ZOSTAŁAM PERLICZKĄ"

oraz dyskusja po seansie, którą poprowadzą:
 
Zuzanna Stadnicka - Dmitriew: psychoanalityczka, psychoterapeutka szkoleniowa i superwizora Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Michał Oleszczyk: konsultant scenariuszowy, wykładowca Wydziału "Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. W latach 2014-16 dyrektor artystyczny FPFF w Gdyni. Autor podcastu "SpoilerMaster". Współscenarzysta filmu "Wszystkie nasze strachy" w reżyserii Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta; kierownik literacki seriali Canal+ ("The Office PL", "Planeta Singli. Osiem historii", "Pisarze. Serial na krótko"), konsultant scenariuszowy takich filmów jak "Hiacynt" czy "To nie mój film". Stały współpracownik serwisu RogerEbert.com; laureat Nagrody im. Krzysztofa Mętraka (2005) i Nagrody PISF (2012), nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej w kategorii Najlepszy Scenariusz (za "Wszystkie nasze strachy").

Kinga Kocjan: psychoterapeutka psychoanalityczna, współredaktorka książki „Przejścia wewnętrzne pomiędzy czuciem, a myśleniem”, współzałożycielka Centrum Aktywności Twórczej im. D.W. Winnicotta.
  

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY

   


 Béla Balázs mówi, że za pomocą zbliżeń film pokazał ukryte sprężyny życia.

Chcielibyśmy na kanwie twórczości filmowej wspólnie snując myśli, wplatać różne perspektywy i punkty widzenia.

Angielski psychoanalityk Wilfred Bion w swojej pracy korzystał z metafory patrzenia przez okular mikroskopu, zmieniając przy tym ustawienia ogniskowej, a tym samym poprzez różne stopnie przybliżenia stwarzając możliwości głębszego widzenia i myślenia. Mamy nadzieję, że korzystając z tej funkcji przybliżenia, będziemy mogli spojrzeć na różne kwestie zarówno okiem psychoanalizy, jak również zaproszonych gości z różnych przestrzeni życia społecznego i artystycznego.

 

 

W ramach kolejnego spotkania z cyklu zapraszamy na pokaz filmu „Jak zostałam perliczką”.

"Jak zostałam perliczką" to film, który opowiada historię Shuli - dorosłej kobiety, która podczas podróży natrafia na ciało swojego wujka Fredda. To tragiczne odkrycie zmusza ją do zmierzenia się z traumami z przeszłości, społecznymi oczekiwaniami wobec kobiet oraz do nauczenia się, jak ostrzegać innych przed zagrożeniem - niczym czujna perliczka. Film w sugestywny sposób ukazuje jej cichą walkę o wyrażenie własnego głosu i sprzeciwu wobec przemocy oraz niesprawiedliwości.

x

Newsy

y

Polecamy również

21.37

„Czujemy, że dzieje się coś, co nas przerasta – pisali dziennikarze. – W Polsce dzieją się rzeczy szczególne. Jeszcze dobrze nie wiemy co, ale w naszym życiu pojawia się...

Bogini Partenope - napisy

Nowy film zdobywcy Oscara PAOLO SORRENTINO, jednego z największych wizjonerów współczesnego kina, twórcy filmów „WIELKIE PIĘKNO”, „ONI”, „TO BYŁA RĘKA...
dramat

Minecraft: Film - dubbing

Czterech bohaterów, Garrett, Henry, Natalie i Dawn, zostaje niespodziewanie przeniesionych przez tajemniczy portal do Overworldu – dziwacznego, blokowego świata, który opiera się na...
akcja/familijny/przygodowy

Skrzyżowanie

Nigdy nie wiesz, kiedy w Twoim życiu zmieni się wszystko. Jeden wypadek drogowy wywraca codzienność dojrzałego mężczyzny i uruchamia lawinę emocjonalnych zdarzeń, w które zaangażowana...
dramat

Baner