Rezerwacja 22 839 23 65

Filmowy Sylwester 2023/2024 w kinie Wisła

Filmowy Sylwester 2023/2024 w kinie Wisła
Filmowy Sylwester 2023/2024 w kinie Wisła
Filmowy Sylwester 2023/2024 w kinie Wisła
Filmowy Sylwester 2023/2024 w kinie Wisła
Filmowy Sylwester 2023/2024 w kinie Wisła
Filmowy Sylwester 2023/2024 w kinie Wisła
Filmowy Sylwester 2023/2024 w kinie Wisła
Filmowy Sylwester 2023/2024 w kinie Wisła
o

Filmowy Sylwester 2023/2024 w kinie Wisła

c

Opis filmu

Tradycyjnie jak co roku, w niedzielę, 31 grudnia zapraszamy na filmową zabawę sylwestrową w kinie Wisła!
 
Zaprezentujemy Państwu dwa filmy:
 
"Dream Scenario"  oraz PRZEDPREMIEROWO "Kos" lub tytuł niespodzianka.
 
Między nimi przerwa na wyśmienity catering w holu kinowym.
 
Rozlosujemy także upominki od kina i naszych Partnerów.
 
start imprezy 20:45 | planowany koniec ok. 3:00
 
cena:
do 20 grudnia - 285 zł/ os
po 20 grudnia - 300 zł/os
rezerwacje nie są prowadzone/ zwroty nie będą przyjmowane - prosimy o przemyślany zakup biletów/ Ilość miejsc ograniczona.

MENU

Przystawki mięsne
Delikatne zraziki w sosie tuńczykowym
Eleganckie tartinki z kaczką i wiśnią koktajlową

Przystawki wegetariańskie
Paczuszki z bakłażana z pomidorkiem cherry dekorowane bazylią
Roladki z tortilli z łososiem
Papryki faszerowane ryżem i ziołami
Paczuszki z bakłażana z pomidorkiem cherry dekorowane bazylią

Sałatki
Sałatka tradycyjna jarzynowa
Sałatka z rukoli z grillowanym oscypkiem, słonecznikiem i żurawiną

Zupa
Krem z dyni z prażonymi pestkami słonecznika
Barszcz czerwony

Dania gorące
Zraziki schabowe w sosie z grzybów leśnych
Kurczak pieczony w sosie miodowo-musztardowym
Ravioli z dyni w sosie pistacjowym
Gołąbki wegetariańskie z kaszą gryczaną w sosie koperkowym
Naleśniki krespele z nadzieniem z pora w sosie pomidorowym
Pierogi z kapustą i grzybami
Pierogi z kaczką

Dodatki
Kopytka
Zapiekane ziemniaczki w ziołach

Deser
Ciasta - różne rodzaje
Owoce

Napoje
kawa/ herbata/ soki/ wino (w przerwie cateringowej) oraz przywitanie lampką szampana o północy Nowego Roku

OPISY FILMÓW:
Dream Scenario
Komedia, o jakiej nikomu się nie śniło! „Dream Scenario” to wyprodukowany przez studio A24 film z Nicolasem Cage'em w brawurowej i całkowicie zaskakującej roli. Paul (Cage) to sympatyczny, choć trochę nudny profesor akademicki, który znienacka zaczyna pojawiać się w snach milionów obcych ludzi – a wszyscy zadają sobie pytanie: dlaczego akurat on?
 
Zdobywca Oscara Nicolas Cage wciela się w rolę niedocenianego i niemal niezauważalnego szarego człowieka, którego los zmienia się diametralnie, odkąd co noc śni się obcym ludziom na całym świecie. Z dnia na dzień, a w zasadzie z nocy na noc, Paul Matthews staje się celebrytą szczególnej kategorii. Nastoletnie córki przestają się go wstydzić, odzywa się do niego jego była, w oczach studentów zaczyna być cool, a na biurku przybywa lukratywnych kontraktów reklamowych. Wreszcie jest KIMŚ. Jednak szybko jego życie z ucieleśnienia marzeń staje się koszmarem, a z fascynującego fenomenu Paul staje się ofiarą cancel culture.
 
Zainteresowany kulturą internetu, viralowością i fenomenem influencerów reżyser Kristoffer Borgli („Chora na siebie") eksploruje zarówno proces stawania się celebrytą, jak i szybką utratę sympatii mas. Zgłębiając te tematy, nie mógł lepiej dobrać odtwórcy głównej roli. Cage, którego twarz widnieje na tysiącach memów i zabawnych gadżetów, pokazuje tutaj nie tylko wybitny komediowy talent, ale także fenomenalny warsztat dramatyczny. Wyśmiewany za wybierane role, ale także nieustannie utrzymujący się na topie aktor dostał tu szansę na rozwinięcie skrzydeł. Krytycy uznali nakręcony w duchu Michela Gondry’ego („Zakochany bez pamięci”), Spike'a Jonze'a („Być jak John Malkovich”) oraz Charliego Kaufmana („Anomalisa”) „Dream Scenario” za nieodparcie śmieszny. Sam Nicolas Cage prawdopodobnie nigdy nie był ani tak zabawny, ani tak poruszający.
 
Kos – przedpremiera
"Kos" w reżyserii Pawła Maślony został najlepszym filmem 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
 
„Kos” to ostra jak szabla, porywająca i nowoczesna, wypełniona wartką akcją i emocjami uniwersalna opowieść o ludziach, którzy w imię wolności i równości, pokonali wzajemne uprzedzenia i dzielące ich różnice.

Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo. Tropem Kościuszki, wraz z listem gończym, podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz Dunin, który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię. W tym samym czasie młody chłop, Ignac, szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica, Duchnowskiego, który tuż przed śmiercią uwzględnia go w testamencie. Gdy ojciec umiera, chłopak musi uciekać przed swoim przyrodnim bratem Stanisławem, który nie chce dopuścić do realizacji ojcowskiej woli. Ignac kradnie testament i ma tylko dwa dni, aby stawić się z nim przed sądem i udowodnić swój tytuł szlachecki. W trakcie ucieczki spotyka na swojej drodze Domingo. Między mężczyznami tworzy się silna więź porozumienia, mimo że obaj nie znają nawzajem swojego języka. Razem trafiają do dworku Pułkownikowej, gdzie Kościuszko ukrywa się, czekając na negocjacje z magnatami. Kos jest nieufny wobec Ignaca i trzyma go w areszcie, jednak w decydującym momencie to właśnie w rękach niepozornego szlacheckiego bękarta będą leżały losy powstania. Gdy nadejdzie chwila próby, Ignac będzie musiał wybrać – czy dalej podążać za swoim herbowym marzeniem i dziedzictwem ojca, czy też przyłączyć się do Kościuszki i walczyć z nim o najwyższą stawkę.

a

Seanse

Kliknij w godzinę aby zarezerwować/kupić bilety


y

Polecamy również

Biedne istoty - napisy

„Biedne istoty” w reżyserii Giorgosa Lanthimosa to niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i...
romans/science-fiction

Pianoforte

Ogromne emocje i szansa, która zdarza się raz w życiu. W trakcie eliminacji jest ich 160, do finału trafia zaledwie 12 osób. Konkurs Chopinowski jest najbardziej prestiżowym wydarzeniem tego...

Przesilenie zimowe - napisy

Nominowany do Oscara®, Paul Giamatti w roli nielubianego nauczyciela, Paula. Paul jest postrzegany przez uczniów, nauczycieli oraz dyrektora szkoły jako osoba pompatyczna i...
dramat/komedia

Sami swoi. Początek

Pawlak i Kargul – bohaterowie kultowej trylogii ,,Sami swoi”, przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Podolu. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo…...
komedia/obyczajowy