Rezerwacja 22 839 23 65

Newsy

8. MFF Kino Dzieci 25 września - 3 października w kinie Wisła - bilety już w sprzedaży!

 

 

8. MFF Kino Dzieci 

25 września - 3 października w kinie Wisła!  

Już od 25 września zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie! W naszym kinie będziemy gościli MFF Kino Dzieci - wydarzenie skierowane do dzieci od 4 roku życia oraz ich opiekunów. Ideą, która od początku – czyli od 2014 roku – przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów,  które  wyróżniają  się  walorami edukacyjnymi, artystycznymi  oraz  produkcyjnymi.

Podczas tegorocznej edycji zobaczymy ponad 150 tytułów filmów pełnometrażowych i zestawów  krótkich animacji, filmów aktorskich oraz dokumentów specjalnie wybranych dla widzów od 4 roku życia. Program pogrupowany będzie w 11 sekcji tematycznych. Jak co roku Kino Dzieci przybliży kinematografię wybranego rejonu, tym razem wybierając się do Flandrii i Walonii-Brukseli (Belgia). 

W ramach tej sekcji, której partnerami są Przedstawicielstwo Flandrii w Polsce i w Krajach Bałtyckich oraz Biuro Walonii-Brukseli w Polsce, zobaczymy najciekawsze współczesne produkcje z Flandrii i Walonii-Brukseli. Będą to filmy pełnometrażowe i krótkie metraże; wśród nich między innymi obsypane nagrodami na wielu festiwalach filmowych: „Najlepsze przyjaciółki” (tyt. org. Les oiseaux de passage), reż. Olivier Ringer oraz „Binti”, reż. Frederike Migom. 

W Konkursie głównym widzowie zobaczą najciekawsze międzynarodowe tytuły, które nie trafiły jeszcze do dystrybucji w Polsce. Ponadto w programie: spotkania, wykłady, warsztaty oraz inne aktywności towarzyszące festiwalowi, których kształt i forma dostosowane będą do obowiązujących zasad bezpieczeństwa. 

 Organizatorem 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci i Kino Dzieci Industry jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe HoryzontyFestiwalowi towarzyszyć będzie wydarzenie branżowe Kino Dzieci Industry, czyli międzynarodowe forum koprodukcyjne projektów filmów i seriali dla młodej widowni. Wydarzenie odbędzie się w dniach 28 września – 1 października, w Warszawie i online.

Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Kreatywna Europa, Miasto st. Warszawa.

Partnerzy: Przedstawicielstwo Flandrii w Polsce i w Krajach Bałtyckich, Biuro Walonii-Brukseli, Amnesty International, Kino Muranów, Kino Wisła, Stacja Falenica, Dom Kultury Świt, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, CKF im. Andrzeja Wajdy.

Patroni medialni: Zwykłe Życie, Pismo. Magazyn opinii, TOK FM, Kino, Filmweb, Lubimy Czytać, Miasto Dzieci, Czas Dzieci, Ładne Bebe, Jak wychować dziewczynki.

  Repertuar oraz sprzedaż biletów są już dostępne w sprzedaży! 

 

 

 PROGRAM FESTIWALU:

 

25.09, sobota, godz. 12:00 "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu

 Nieustraszeni detektywi znów na tropie. Tym razem  poszukują rabusia, który okradł pociąg. Niespodziewanie  podejrzanych robi się więcej. Kto i jak zatem ukradł fortunę  z pędzącego ekspresu? 
Przed Lassem i Mają trudna, kryminalna zagadka. Z więzienia  uciekł złodziej skazany za kradzież wielkiej sumy pieniędzy  z pędzącego pociągu! Dwójka detektywów włącza się  w tropienie mężczyzny, ale nagle znajduje się ktoś, kto  twierdzi, że poszukiwany jest niewinny. Lasse i Maja badają  tajemniczą sprawę okradzionego pociągu: analizują fakty  i zgromadzone dowody. Pojawia się coraz więcej pytań  i wątpliwości. Sytuację dodatkowo utrudnia policja, która…  zamyka biuro młodych detektywów! Tymczasem zbliża się  kolejny transport dużej sumy pieniędzy. Czy rabuś znów się  ujawni? Finał sprawy jak zwykle okaże się zaskakujący! 
 
Najnowszy film o brawurowych detektywach oparty na serii  „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa Martina  Widmarka
  
25.09, sobota, godz. 14:00 "Yakari i wielka podróż
 
„Yakari i wielka podróż” to rozgrywająca się na tle niesamowitych krajobrazów i dzikiej natury, opowieść o przyjaźń, odwadze i pogoni za przygodą. 

Yakari z plemienia Siuksów (rdzennych mieszkańców Ameryki) ma jedno marzenie: wskoczyć na grzbiet najszybszego dzikiego mustanga Małego Pioruna. Do tej pory nie udało się to jeszcze nikomu! Kiedy okazuje się, że jego plemię musi uciekać przed nadciągającym tornadem, chłopiec ma ostatnią szansę, by odnaleźć niedoścignionego konia. Ciąg emocjonujących przygód zapoczątkuje spotkanie z Wielkim Orłem, który obdarza chłopca niezwykłą umiejętnością rozmawiania ze zwierzętami. Nie tracąc ani chwili, Yakari wyrusza w samotną podróż przez tereny nieprzyjaznego plemienia. Zdany tylko na siebie, musi przeprawić się przez rwącą rzekę, przejść wielkie równiny i pokonać strzeliste góry. Czy uda mu się odnaleźć Małego Pioruna i wrócić do swoich bliskich? Daleka i pełna zasadzek trasa okaże się drogą ku prawdziwej przyjaźni! 

Czy wiesz, że…
film jest adaptacją kultowej serii komiksów, które stworzył szwajcarski duet: André Jobin i rysownik Claude de Ribaupierre?
 
 
 26.09, niedziela, godz. 12:00 "Jak ocalić smoka
 
 W spokojnym miasteczku w Norwegii trwają przygotowania do świąt. Za oknem pada śnieg, w domach błyszczą światełka choinkowe, a niebo przecina latający smok. Zaraz, smok?

Nadchodząca przerwa świąteczna wcale nie cieszy Mortimera, który każdą wolną chwilę poświęca na tworzenie filmików na autorski kanał w Internecie. Niestety jego nagrań nikt nie lubi, a wokół trudno o sensację. Sytuacja zmienia się, gdy chłopiec poznaje tajemniczą Sarę. Dziewczynka od dłuższego czasu żyje w drodze, pomieszkując w pustych domach. Szybko okazuje się, że skrywa ona jeszcze jeden sekret: właśnie zaprzyjaźniła się ze smokiem. Ziejący ogniem maluch tylko na pierwszy rzut oka wydaje się groźny. Pod zielonymi łuskami, kryje się zagubione stworzenie, któremu Mortimer i Sara postanawiają pomóc. Sytuacji nie ułatwia fakt, że smok coraz bardziej rozrabia i wyrywa się na wolność. Czy walecznej dwójce uda się wyjść cało z nadciągających kłopotów? „Jak ocalić smoka” zabiera widzów w sam środek magicznej przygody, podczas której przyjaźń i otwartość na innych okażą się najskuteczniejszym zaklęciem!

Czy wiesz, że…
film kręcono w Czechach, a część ujęć pochodzi z Jaskini Koniepruskiej?
 

 26.09, niedziela, godz. 14:00 "Belle

W „Belle”, najnowszym anime nominowanego do Oscara za „Mirai” Mamoru Hosody, klasyczna opowieść o „Pięknej i Bestii” spotyka się z wirtualnym światem awatarów. To musical o szukaniu swojego prawdziwego głosu i sile, jaka płynie z przeciwstawiania się przemocy. 

Suzu porzuciła ukochany śpiew, który przywoływał zbyt wiele bolesnych wspomnień z dzieciństwa. Jej smutki znajdują ujście w wirtualnej rzeczywistości U. Tam Suzu odkrywa, że może być, kim tylko zapragnie i pod pseudonimem Belle zdobywa się na to, żeby ponownie zaśpiewać. Społeczność U natychmiast uznaje ją za muzyczną gwiazdę. Kiedy jeden z jej koncertów zostaje zakłócony przez budzącą postrach Bestię, Belle chce za wszelką cenę odkryć prawdziwą tożsamość tej tajemniczej istoty. Zaczyna się ich wspólna, pełna przygód i wyzwań podróż w dwóch równoległych światach. Czy bohaterowie odważą się ujawnić swoje prawdziwe „ja”?

Czy wiesz, że…

film otrzymał 14-minutową owację po swojej swiatowej premierze na festiwalu w Cannes? Oklaski dla „Belle” okazały się siódmym wynikiem w historii tego wielkiego wydarzenia.

 

 27.09, poniedziałek, godz. 16:30 "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica
 

 Pierwsze zlecenie dla Detektywistycznego Biura Lassego  i Mai! Przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole  w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją  odnaleźć? 

 
Bohaterowie popularnej serii filmów otrzymują pierwsze  poważne zlecenie. Konkurs Hammarabi ma szansę stać się  wielkim wydarzeniem w szkole w Valleby. Nagrodą jest  starożytna księga, w której spisano zasady rozwiązywania  sporów. Tuż przed rozpoczęciem konkursu książka znika  w tajemniczych okolicznościach. Bez niej konkurs nie może  się odbyć! Uczniowie szykowaliby się na próżno, a w dodatku  szkoła straciłaby swój prestiż. Od początku zaangażowani  w sprawę Lasse i Maja podejmują próbę odnalezienia  zguby. Energiczna i przebojowa dziewczynka jest zupełnym  przeciwieństwem nieśmiałego Lasse. Czy dzieci dojdą po  nitce do kłębka do finału sprawy i jak w rozwiązaniu zagadki  pomoże im biała gołębica? 
 
Lasse i Maja to bohaterowie znani z bestsellerowej serii  książek pisarza Martina Widmarka i ilustratorki Heleny Willis
 
 
 
 28.09, wtorek, godz. 16:30 "Nawet myszy idą do nieba"  
 
Porywająca animacja o odwadze i z pozoru niemożliwej przyjaźni między odwiecznymi wrogami: myszką i lisem, których los niespodziewanie rzuca w wir przygód i zaświaty.

Choć czasem myszka potwornie się boi, zrobi wszystko, by inni tego nie zauważyli. Jak na tak małe zwierzątko jest bardzo uparta, a popisy to jej specjalność. Za wszelką cenę chce być najszybsza, najbystrzejsza i najdzielniejsza. By to udowodnić, zaryzykuje nawet spotkanie z lisem. Pech sprawia, że zamiast wyjść z tego cało, razem trafią do krainy, która okazuje się… niebem. Nie oznacza to jednak końca przygody. Wręcz przeciwnie! Przed bohaterami wyboista droga, podczas której będą musieli przeprawić się przez gorące źródła, rozwiązać zagadki z przedziwnego wesołego miasteczka i stawić czoła mrocznej Wszechpuszczy. Najtrudniejszym zadaniem może okazać się jednak pokonanie własnych lęków i głęboko zakorzenionych uprzedzeń. Czy bohaterom uda się odnaleźć wspólny język? Oto opowieść, która udowadnia, że w przyjaźni nie ma rzeczy niemożliwych! 

Czy wiesz, że…
film wykonano techniką animacji lalkowej, a ponad połowa lalek użytych przy produkcji, była wyprodukowana w Polsce?
 
 
 29.09, środa, godz. 16:30 "Mama Mu wraca do domu
 
 Ile przygód może pomieścić cały świat? A jedna farma? „Mama Mu wraca do domu” to pełna optymizmu i uroku historia o przyjaźni i odnajdywaniu swojego miejsca na ziemi.

Mama Mu to odlotowa krowa, która nigdy się nie nudzi. Zamiast siedzieć na łące, woli próbować nowych rzeczy - stania na głowie, jazdy na deskorolce, a nawet nurkowania! W codziennych wybrykach towarzyszy jej oddany przyjaciel, Pan Wrona. Kiedy pewnego dnia na farmę przybywa bocian-obieżyświat, uporządkowane życie na farmie wywraca się do góry nogami. Mama Mu zainspirowana historiami o odległych zakątkach świata, postanawia opuścić zagrodę i wyruszyć w daleką podróż. Wokół jest przecież tyle do zobaczenia! Jej optymizmu nie podziela jednak Pan Wrona, który najchętniej nigdzie by się nie ruszał. Przyjaźń bohaterów zostaje wystawiona na próbę, a Mamę Mu czeka odpowiedź na ważne pytanie. Czym tak naprawdę jest dom i skąd mamy wiedzieć gdzie jest? Odpowiedź, zupełnie jak przygoda i dobra zabawa, czai się tuż za rogiem.

Czy wiesz, że…
Mama Mu i Pan Wrona to bohaterowie popularnej serii szwedzkich książek autorstwa Jui Wieslander?
 
 30.09, czwartek, godz. 16:30 "Gwiazdka Klary Muu"
 
 Klara Muu wprost nie może doczekać się świątecznego wyjazdu do taty! Kiedy wydaje się, że nic nie zakłóci wspólnej Gwiazdki na farmie, rusza lawina nieprzewidzianych zdarzeń.

Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że tato Klary wcale nie jest gotowy do świętowania. Przed domem brakuje choinki, a bombki i lampki kurzą się w kartonach. Do tego pech sprawia, że zostaje on pilnie wezwany do odśnieżania domu sąsiadki, a odcięta droga przejazdowa uniemożliwia powrót. Co robić, gdy do Gwiazdki zostało coraz mniej czasu? Gotowa na wszystko Klara, postanawia wezwać na pomoc świątecznego gnoma. Legenda głosi, że wystarczy miska domowej owsianki, by przekonać go do pracy. Niespodziewanie cała sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli i niewiele brakuje, by nadchodzące Święta legły w gruzach! Czy bohaterom uda się poskromić serię niepowodzeń i łakomego gnoma? „Gwiazdka Klary Muu” to pełna uroku i muzycznych hitów, opowieść o magii świąt i rodzinnym cieple, dzięki którym nawet wywrócona do góry nogami choinka, wydaje się najpiękniejsza.
 
 1.10, piątek, godz. 16:30 "Moje życie to cyrk" + wideospotkanie z główną aktorką 
 
Jak to jest mieszkać w przyczepie, bez przerwy podróżować i dorastać u boku wiecznego lekkoducha? Poznajcie Laurę – bystrą trzynastolatkę, której życie dalekie jest od zwyczajnego. 

Tata Laury to zawodowy klown, który nie uznaje nudy i powagi. Dlatego codzienność bohaterki bywa przewrotna i bardzo nieprzewidywalna. Posiadanie wyluzowanego rodzica z pewnością ma wiele plusów, jednak dziewczynce nie zawsze jest do śmiechu. Czasem zwyczajnie chciałaby żyć tak, jak jej rówieśnicy. Mieszkać w jednym miejscu, pomidora kroić w plasterki, a cyrkowe sztuczki zamienić na książki. Kiedy postanawia postawić na swoim i zdawać do prywatnej szkoły, musi nie tylko nadrobić zaległy materiał i zająć się nauką, ale przede wszystkim przekonać do tego pomysłu tatę. Tylko jak to zrobić, skoro od zawsze kojarzy on edukację i stabilność z nudą? „Moje życie to cyrk” z humorem i urokiem opowiada o tym, że w życiu - tak jak na scenie - mamy rozpisane różne kwestie, a czasem najtrudniejszą sztuczką jest połączyć z pozoru odległe od siebie światy i marzenia. 

Czy wiesz, że…
film inspirowany jest wątkami z życia reżyserki, Miryam Bouchard?
 
 2.10, sobota, godz. 12:00 "Halvdan - prawie wiking
 
Dwa zwaśnione rody walczą o władzę. Pomimo konfliktu  Halvdan i Meia próbują się zaprzyjaźnić i rozwiązać zagadkę  zaginionego topora – symbolu siły wikingów. 
Kiedy umiera wielki przywódca wioski wikingów, znika  jego magiczny topór – symbol władzy. Synowie zmarłego,  oskarżając się o kradzież, dzielą osadę na dwa nienawidzące  się nawzajem obozy. W takich okolicznościach zaczyna się  historia Halvdana – młodego kowala, mieszkańca wioski  wschodniej, którego złośliwi nie traktują jak prawdziwego  wikinga, ponieważ kuleje. Pewnego dnia chłopiec poznaje  nad rzeką księżniczkę z zachodu – Meię. Wbrew zasadom  dzieci się zaprzyjaźniają. Czy ich zakazana przyjaźń przetrwa,  a wieloletni konflikt zostanie zażegnany? Zadania nie ułatwia  ani twardy upór wschodniego i zachodniego przywódcy, ani  wciąż nieodnaleziony topór – symbol władzy. 
Ciepła i zabawna opowieść o przyjaźni mimo różnic  i o zwalczaniu uprzedzeń, zrealizowana na podstawie książki  Martina Widmarka. 
 
 2.10, sobota, godz. 14:00 "Drogi Panie Dyktatorze" + wideospotkanie z głównym aktorem 
 
Czy jeden list może zatrzymać bieg wojennych zdarzeń? 11-letni Felix wraz ze swoją koleżanką postanawiają wysłać wiadomość do Führera i położyć kres walkom. 

Niemcy. Rok 1945. Kiedy życie w Monachium, ze względu na wojnę, robi się coraz bardziej niebezpiecznie, Felix wraz ze swoją Mamą wyjeżdżają na wieś. Choć wokół kwitną łąki, a powietrze pachnie wiosną, tu również widać samoloty i słychać ryk syren. W nowej rzeczywistości Felix musi nie tylko przyzwyczaić się do obcego domu, ale również przekonać do siebie rówieśników. Kiedy chłopiec zaprzyjaźnia się z Karrim, synem lokalnego dowódcy, zaczyna coraz bardziej podzielać jego poglądy i niezachwianą wiarę w zwycięstwo Niemiec. Wkrótce jednak będzie musiał zmierzyć się z niespodziewanymi wydarzeniami i odpowiedzieć na trudne pytania. Dlaczego uznajemy kogoś za wroga? I co w rzeczywistości oznacza bohaterstwo? „Drogi Panie Dyktatorze” to opowiedziana z perspektywy dziecka historia o sile przyjaźni i ludziach, których los postawił po różnych stronach barykady. 

Czy wiesz, że…
film oparty jest na wspomnieniach z dzieciństwa Josefa Einwangera, autora scenariusza?
 
3.10, niedziela, godz. 10:30 "Szybcy i śnieżni
 
Zwycięzca wyścigu saneczkowego może być tylko jeden.  Czy pomysłowemu Frankiemu uda się pokonać pewnego  siebie Zaca, który nie ma skrupułów, by oszukiwać podczas  rywalizacji? 
Trwają przygotowania do corocznego wyścigu saneczkowego.  Frankie, nieco szalony naukowiec, obmyśla koncepcję  pojazdu, który ma zapewnić zwycięstwo jego drużynie. Kiedy  maszyna niespodziewanie rozpada się tuż przed linią mety,  nikt nie może uwierzyć, że stały za tym błędy w konstrukcji.  Wynalazca wspólnie z kolegami odkrywa, że to sprawka  Zaca – zarozumiałego i nieco tajemniczego zawodnika, który  w międzyczasie dołączył do wyścigu. Frankie pragnie rewanżu  i ponownego, tym razem uczciwego, rajdu. Wraz z drużyną  wiernych przyjaciół zrobią wszystko, by skonstruować jeszcze  szybszy pojazd i wygrać rywalizację z oszustem! Błyskotliwa  animacja udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych dla grupy  pogodnych i zdeterminowanych, choć nie zawsze zgodnych  przyjaciół. 
 
Film otrzymał Kwiat Paproci przyznany przez publiczność  w ogólnopolskim głosowaniu na 6. MFF Kino Dzieci. 
 
3.10, niedziela, godz. 12:30 "Dziki Zachód Calamity Jane
 
Martha Jane to nieustraszona dwunastolatka, która przez życie najchętniej puściłaby się galopem. Jest silna, odważna i... jest dziewczyną, co w czasach Dzikiego Zachodu oznacza jedno: przygody nie są dla niej. Ale właściwie, kto tak powiedział?

Kiedy Martha Jane z rodziną i innymi osadnikami wyrusza w podróż przez Amerykę, nawet nie przypuszcza, ile nowych przeżyć ma przed sobą. Na razie jednak dni upływają jej na opiece nad rodzeństwem. Dopiero niespodziewany wypadek na drodze, zmienia bieg zdarzeń: ktoś musi zastąpić tatę Marthy Jane w prowadzeniu powozu. W sekrecie przed innymi, dziewczynka uczy się posługiwać lassem i trenuje jazdę konną, co nie wszystkim się podoba. Kiedy w obozie dochodzi do nieporozumienia, Marta Jane rzuca się do ucieczki, by udowodnić swoje racje. Przed nią pełna niebezpieczeństw trasa, nieprzewidziane tarapaty i...  masa przygód! Czy uda jej się pokonać wszystkie przeszkody? „Dziki Zachód Calamity Jane” to ekscytująca opowieść o harcie ducha, przezwyciężaniu uprzedzeń i walce o marzenia, które należy chwytać na lasso, by nie pozwolić im umknąć.

Czy wiesz, że…
Martha Calamity Jane żyła naprawdę?
 _______
 
CENNIK:

 Cena biletu na każdy pokaz kosztuje 17 zł, bilet grupowy 13zł.

x

Newsy

y

Polecamy również

Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła - dubbing

Gdy świat jest w potrzebie może liczyć na Adama i jego nietypową rodzinkę! Nie ważne czy jesteś mały, wielki, kosmaty czy zupełnie bezwłosy, jeśli masz odwagę, fantazję i jesteś...
animowany/komedia

Psi Patrol Film - dubbing

W tym pierwszym pełnometrażowym filmie najmłodsi widzowie zobaczą swoich ulubionych bohaterów: owczarka Chase’a, dalmatyńczyka Marshalla, buldoga Rubble’a, kundelka Rocky’ego,...
animowany/familijny

Teściowie

„Teściowie” to szalona opowieść o tym, co się może wydarzyć, gdy puszczają nerwy. Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny...
komedia

Baner