Rezerwacja 22 839 23 65

Newsy

The Metropolitan Opera: retransmisje oper - nowy cykl w kinie Wisła | "Carmen" Georges'a Bizeta -10.10

  „THE METROPOLITAN OPERA” - NOWY CYKL RETRANSMISJI W KINIE WISŁA

Już od października zapraszamy na nowy cykl w kinie Wisła - "The Metropolitan Opera" - cykl retransmisji operowych z najlepszego teatru operowego na świecie, czyli nowojorskiej The Metropolitan Opera. Od października na ekranach naszych kin zagości niezapomniana inscenizacja Carmen z El?ną Garančą w tytułowej, brawurowej roli, chwytająca za serce Madame Butterfly, a także Wesoła wdówka, która rozbawi i porwie do tańca. Ceny biletów na poszczególne opery wynoszą: 35 zł - bilet normalny oraz 30 zł - bilet ulgowy.
Bilety wkrótce będą dostępne w kasach kina oraz online.  
 

PAŹDZIERNIK:
  
 10 października, niedziela, godz. 13:30 "Carmen" Georges'a Bizeta

 


kompozytor: Georges Bizet
czas trwania: 180 min
 występują: 
Elina Garanca (Carmen), Roberto Alagna (Don Jose), Barbara Frittoli (Micaela), Teddy Tahu Rhodes (Escamillo)
produkcja: Yannick Nezet-Seguin (dyrygent), Sir Richard Eyre (produkcja), Robert Howell (scenografia i kostiumy), Peter Mumford (światło), Christopher Wheeldon (choreografia)
 
"Carmen" -  tytuł cieszący się największą popularnością wśród widzów zgromadzonych w salach kinowych całego świata.
 
Hiszpańskie rytmy, słynne melodie habanery, seguidilli i kupletów toreadora czynią z Carmen jeden wielki operowy przebój. W postaci kochanków wcielają się El?na Garanča i Roberto Alagna.

Ognista Cyganka Carmen sama wybiera sobie kochanków, a jej uroda i temperament nie pozwalają żadnemu mężczyźnie przejść obok niej obojętnie. Oficer don José pomaga jej uciec z aresztu i przeżywa chwile szczęścia u jej boku, choć sam musi zostać dezerterem i bandytą. Odrzucony – zabija niestałą Carmen.
 
 
 
 
 LISTOPAD: 
 
14 listopada, niedziela, godz. 13:30 "Madame Butterfly" Giacomo Pucciniego
 


kompozytor: Giacomo Puccini
czas trwania: 162 min
 występują:
 Kristine Opolais (Cio-Cio-San), Maria Zifchak (Suzuki), Roberto Alagna (Pinkerton), Dwayne Croft (Sharpless)
produkcja: Karel Mark Chichon (dyrygent), Anthony Minghella (produkcja), Carolyn Choa (reżyseria i choreografia), Michael Levine (scenografia), Han Feng (kostiumy), Peter Mumford (światło), Blind Summit Theatre (lalki)

 

Słynny operowy wyciskacz łez w inscenizacji Anthony’ego Minghelli nawiązującej do japońskiej tradycji teatralnej.
 

Opowieść o młodziutkiej gejszy Cio-Cio-San, która naiwnie wierzy, że amerykański marynarz zawarł z nią małżeństwo z miłości i uczyni z niej prawdziwą amerykańską żonę, zmoczyła już miliony chusteczek na całym świecie. Pracując nad partyturą, Puccini przestudiował kulturę i muzykę Japonii, nie poprzestając na zwykłej stylizacji. Wplótł do kompozycji m.in. dziecięce piosenki towarzyszące zabawom w piłkę i muzykę towarzyszącą tradycyjnie świętu kwitnących wiśni. W tytułową postać tragedii wcieliła się Kristine Opolais, której heroiczną postawę dobrze pamiętają widzowie transmisji „Cyganerii”. Po zaśpiewaniu wieczorem wyczerpującej partii Cio-Cio-San zgodziła się zastąpić chorą koleżankę i wystąpić kilka godzin później – w transmitowanym spektaklu popołudniowym – jako Mim?.
 
 

 

 

  GRUDZIEŃ: 
 
26 grudnia, niedziela, godz. 13:30 "Wesoła Wdówka" Ferenca Lehara 
 


kompozytor: Franz Lehár
czas trwania: 148 min
 występują:
 Renée Fleming (Hanna Glawari), Kelli O’Hara (Walentyna), Nathan Gunn (hrabia Daniło Daniłowicz), Alek Shrader (Kamil de Rosillon), Thomas Allen (Baron Mirko Zeta)
produkcja: Andrew Davis (dyrygent), Susan Stroman (produkcja i choreografia), Julian Crouch (scenografia), William Ivey Long (kostiumy), Paul Constable (światło), Mark Grey (dźwięk)

 

Nieczęsto się zdarza, by byt całego państwa zależał od uczuć jednej osoby.
Chyba że tym państwem jest Pontevedro, a decydującą w tej kwestii osobą – bawiąca w Paryżu Hanna Glawari, która po mężu bankierze odziedziczyła 20 milionów. Jeśli wyjdzie za cudzoziemca i jej pieniądze opuszczą granice państwa – Pontevedro zbankrutuje. Gra toczy się o majątek i miłość. „Wesoła wdówka” to obok „Zemsty nietoperza” Johanna Straussa syna jedyna operetka, po którą sięgają najpoważniejsze sceny operowe, choćby z okazji sylwestra. Postać tytułowej wdówki wciela się amerykańska diwa Renée Fleming, którą podziwialiśmy już między innymi w „Rusałce” i „Tha?s”. Spektakl przygotowała znana z Broadwayu reżyserka i choreografka Susan Stroman. Szampańska zabawa w rytmie kankana murowana!.
 
 
 
 
x

Newsy

y

Polecamy również

Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła - dubbing

Gdy świat jest w potrzebie może liczyć na Adama i jego nietypową rodzinkę! Nie ważne czy jesteś mały, wielki, kosmaty czy zupełnie bezwłosy, jeśli masz odwagę, fantazję i jesteś...
animowany/komedia

Psi Patrol Film - dubbing

W tym pierwszym pełnometrażowym filmie najmłodsi widzowie zobaczą swoich ulubionych bohaterów: owczarka Chase’a, dalmatyńczyka Marshalla, buldoga Rubble’a, kundelka Rocky’ego,...
animowany/familijny

Teściowie

„Teściowie” to szalona opowieść o tym, co się może wydarzyć, gdy puszczają nerwy. Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny...
komedia

Baner