Rezerwacja 22 839 23 65

Newsy

Spotkania podróżnicze IN MUNDO: "Góry w cieniu życia - spotkanie z Januszem Majerem oraz Dariuszem Jaroniem" -20.10 godz. 19:00 - bilety już w sprzedaży

      

 
 
Spotkania Podróżnicze In Mundo zapraszają do Kina Wisła.
Przed nami X-ty jubileuszowy sezon.
 
Nasi widzowie zapewne pamiętają, cieszące się ogromnym zainteresowaniem Spotkania o Górach w naszym kinie. Z największymi himalaistami zdobywaliśmy wtedy najbardziej wymagające szczyty. Od zeszłego roku zabieramy was także w inne ciekawe zakątki świata, podróżujemy z niebanalnymi autorami, pokazujemy ich wyprawy i nierzadko wspaniałe wyczyny.

Tegoroczny cykl spotkań, który rozpoczynamy w drugiej połowie października to jednocześnie sprezentacje o tematyce wybitnie górskiej jak i również te, o zdecydowanym podróżniczym charakterze. Spotykamy się zawsze we czwartki o godzinie 19.00.
 
Program:
 
20 października Góry w cieniu życia – spotkanie z Januszem Majerem oraz Dariuszem Jaroniem

27 października Trawers Grenlandii – Łukasz Supergan

2 listopada Nie tylko Mount Everest – Góry Świata Leszka Cichego

17 listopada Sri Lanka na trzech kołach – Marta Owczarek i Bartek Skowroński – “Byle Dalej”

24 listopada Zanzibar – gdzie Afryka spotyka się z Orientem – Beata Lewandowska-Kaftan

1 grudnia -Ola Synowiec i Arek Winiatorski – ”Stones on Travel – 12 000 km pieszo przez Ameryki”
8 grudnia Wszechmogący. Człowiek, który wymyślił Himalaje – spotkanie o Andrzeju Zawadzie – Piotr Trybalski

15 grudnia Obietnica Tiaki. O niezwykłości Nowej Zelandii i wysp Pacyfiku – Tomasz Gorazdowski
 

 
 
 
20 października naszym gościem będzie Janusz Majer – nestor polskiego himalaizmu. Będzie to rozmowa o górskich wartościach, cenie za podążaniem za marzeniami, wyzwaniach stojących przed Polakami po zimowym zdobyciu K2 przez Nepalczyków, etyce himalaisty, białych plamach na mapach świata. Całe spotkanie zilustrujemy zdjęciami Janusza z Jego wypraw w najróżniejsze góry świata. Spotkanie poprowadzi Dariusz Jaroń.
__
27 października ruszymy na Grenlandię razem z Łukaszem Superganem. Nasz cel to ponad 600 km marszu i przejście największej wyspy świata z zachodu na wschód. Czeka nas miesiąc samodzielnej wędrówki na nartach, z liczącymi po 60 kg saniami. Będziemy iść przez pokrywający Grenlandię lądolód, wśród śnieżnej pustki, zdani wyłącznie na własne siły.
__
Na kolejnym spotkaniu - 2 listopada – zobaczymy zdjęcia i filmiki z zimowego Everestu, drugiej góry świata K2, Mount Vinson na Antarktydzie, Mount Gunnbjorna - najwyższego szczytu Grenlandii, slajdy i film ze szczytu Kilimandżaro, film ze zdobywania Margerita w Górach Ruwenzori w Ugandzie i na koniec zdjęcia z fascynującej Islandii. Wszystko to okraszone opowiadaniami i anegdotami znanego himalaisty, wspaniałego gawędziarza - Leszka Cichego. 
__
17 listopada zabierzemy Was w szaloną podróż TUK TUKIEM przez bezdroża Sri Lanki razem z Martą Owczarek i Bartkiem Skowrońskim. Autorzy znani są naszym widzom, z kilku spotkań, które zawsze cieszyły się wielkim zainteresowaniem – z Gwatemali po Panamę, czy przez USA, Kanadę i Meksyk. Ich wyprawy możecie śledzić na http://www.byledalej.com/
___
24 listopada pozostaniemy w tropikalnym klimacie. Odwiedzimy Zanzibar – wyspę gdzie Afryka spotyka się z Orientem. Zabierze nas tam Beata Lewandowska-Kaftan, autorka książek „Afryka jest kobietą” i „Dotyk Afryki”. Wielka znawczyni Czarnego Lądu.
__
Kolejne spotkanie – 1 grudnia to opowieść o nietuzinkowej wyprawie, uznanej za Podróż Roku National Geographic Traveler. Razem z Olą Synowiec i Arkadiuszem Winiatorskim przemierzymy pieszo blisko 12 000 km. Przed nami zapis wędrówki trwającej ponad półtora roku, przez 9 krajów. To opowieść o własnych słabościach, niebezpieczeństwach drogi, pustyniach, mrozach, ruchliwych metropoliach i sięgającymi 3000 metrów przewyższeniach.
___
8 grudnia zaprosimy Was na inspirujące spotkanie poświęcone Andrzejowi Zawadzie – wyjątkowemu człowiekowi, kierownikowi polskich wypraw wysokogórskich. Od słynnej wyprawy na Kunyang Chhish, przez zimowy Everest po próbę zimowego zdobycia K2. Wszechmogący – o tym który wymyślił Himalaje. Spotkanie poprowadzi Piotr Trybalski.
 ____
Tegoroczny jesienno-zimowy sezon zakończymy 15 grudnia w Nowej Zelandii i na Wyspach Pacyfiku – Vanuatu, Samoa, czy Wyspach Cooka. Zabierze nas tam dziennikarz radia 357 – Tomasz Gorazdowski. Poza pracą, która jest również jego hobby, najchętniej podróżuje po świecie - odwiedził już ponad sto państw. Najciekawsze miejsca według niego to wierzchołek Kinabalu, wodospady Iguazú, baza pod Annapurną, rafy u wybrzeży Meksyku, a także Wielka Rafa Koralowa i bezdroża Boliwii.
 
 

Spotykamy się zawsze we czwartki o godzinie 19.00.
Cena biletu: 23 zł normalny, 19 zł ulgowy
 

___

  Zapraszamy na spotkanie:

"GÓRY W CIENIU ŻYCIA" spotkanie z Januszem Majerem oraz Dariuszem Jaroniem 

 czwartek, 20 października, godz.19:00

 

Będzie to rozmowa o górskich wartościach, cenie za podążaniem za marzeniami, wyzwaniach stojących przed Polakami po zimowym zdobyciu K2 przez Nepalczyków, etyce himalaisty, białych plamach na mapach świata. 

Razem z Januszem Majerem i Darkiem Jaroniem usiądziemy jak na himalajskim kamieniu, napijemy się dobrej kawy i zamyślimy nad sensem życia. Pokażemy, że w Górach Wysokich nie zawsze jest gonita za marzeniami za wszelką cenę, bo w górach dla Janusza zawsze najważniejszy był człowiek, a wyniki sportowe i własne ambicje schodziły na dalszy plan.

Całe spotkanie zilustrujemy zdjęciami Janusza z Jego wypraw w najróżniejsze góry świata. Będziemy na Noszaku, pod Nanga Parbat, na Dunagiri, w Langtangu i Ganesh Himal. Na Broad Peaku, Lhotse i wytyczymy słynną Magic Line na K2! Będzie o Sziszapangmie, Annapurnie i Evereście. Zabierzemy was także na bezludne tereny Tybetu, przejdziemy wspaniałe lodowce w Karakorum - Hispar i Biafo, a także będziemy wspinać się na Alasce, Antarktydzie i w Ameryce Południowej. 

Spotkanie poprowadzi Dariusz Jaroń.

Janusz Majer - Polski taternik, alpinista i podróżnik. Wspinać zaczął się w 1964 roku w skałkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W kolejnych latach odwiedzał także Alpy (m.in. Mont Blanc) i Kaukaz (Elbrus). Wspinał się również w Andach, Yosemite, na Alasce i Antarktydzie. Był organizatorem, kierownikiem lub uczestnikiem kilkunastu wypraw w Himalaje i Karakorum. Piastował stanowisko prezesa Klubu Wysokogórskiego w Katowicach, pełnił też funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Alpinizmu i szefa Polskiego Himalaizmu Zimowego. Od kilku lat zajmuje się historią działalności alpinistycznej w Karakorum. Służy również radą i doświadczeniem kolejnym pokoleniom wspinaczy.

Dariusz Jaroń - Z wykształcenia ekonomista, z zamiłowania dziennikarz i reporter. Autor "Polskich himalaistów" i nagrodzonej na Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju tytułem Książki Górskiej Roku 2020 w kategorii literatura tatrzańska publikacji "Skoczkowie. Przerwany lot". Współautor wydanych przez Sine Qua Non wspomnień himalaisty i podróżnika Janusza Majera pt. "Góry w cieniu życia" oraz zbioru reportaży "Ekstremalni" o medykach, którzy narażają życie, by ratować innych.

 

x

Newsy

y

Polecamy również

Dziwny świat - dubbing

„Dziwny Świat” - nowa produkcja Walt Disney Animation Studios to pełna przygód podróż w głąb zupełnie niesamowitego świata zamieszkanego przez najdziwniejsze stwory. Czy...
animowany/przygodowy

Jednym głosem - napisy

Reporterki New York Timesa Megan Twohey i Jodi Kantor przełamują jedną z najważniejszych historii pokolenia – historię, która pomogła zapoczątkować ruch #MeToo i zburzyła dekady...
dramat

Johnny

"Johnny" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka,...
biograficzny

Prorok

„Prorok” to film fabularny o Kardynale Wyszyńskim – prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w...
biograficzny/obyczajowy

Baner