Rezerwacja 22 839 23 65

Newsy

Spotkania podróżnicze IN MUNDO: "Stones on Travel - 12 000 km pieszo przez Ameryki - Ola Synowiec i Arek Winiatorski 1.12 godz. 19:00

 

 
 
Spotkania Podróżnicze In Mundo zapraszają do Kina Wisła.
Przed nami X-ty jubileuszowy sezon.
 
Nasi widzowie zapewne pamiętają, cieszące się ogromnym zainteresowaniem Spotkania o Górach w naszym kinie. Z największymi himalaistami zdobywaliśmy wtedy najbardziej wymagające szczyty. Od zeszłego roku zabieramy was także w inne ciekawe zakątki świata, podróżujemy z niebanalnymi autorami, pokazujemy ich wyprawy i nierzadko wspaniałe wyczyny.
 
Tegoroczny cykl spotkań, który rozpoczynamy w drugiej połowie października to jednocześnie sprezentacje o tematyce wybitnie górskiej jak i również te, o zdecydowanym podróżniczym charakterze. Spotykamy się zawsze we czwartki o godzinie 19.00.
 
Program:
 
20 października Góry w cieniu życia – spotkanie z Januszem Majerem oraz Dariuszem Jaroniem
27 października Trawers Grenlandii – Łukasz Supergan
2 listopada Nie tylko Mount Everest – Góry Świata Leszka Cichego
17 listopada Sri Lanka na trzech kołach – Marta Owczarek i Bartek Skowroński – “Byle Dalej”
24 listopada Zanzibar – gdzie Afryka spotyka się z Orientem – Beata Lewandowska-Kaftan
1 grudnia -Ola Synowiec i Arek Winiatorski – ”Stones on Travel – 12 000 km pieszo przez Ameryki”
8 grudnia Wszechmogący. Człowiek, który wymyślił Himalaje – spotkanie o Andrzeju Zawadzie – Piotr Trybalski

15 grudnia Obietnica Tiaki. O niezwykłości Nowej Zelandii i wysp Pacyfiku – Tomasz Gorazdowski
 
 
 
 
 
20 października naszym gościem będzie Janusz Majer – nestor polskiego himalaizmu. Będzie to rozmowa o górskich wartościach, cenie za podążaniem za marzeniami, wyzwaniach stojących przed Polakami po zimowym zdobyciu K2 przez Nepalczyków, etyce himalaisty, białych plamach na mapach świata. Całe spotkanie zilustrujemy zdjęciami Janusza z Jego wypraw w najróżniejsze góry świata. Spotkanie poprowadzi Dariusz Jaroń.
__
27 października ruszymy na Grenlandię razem z Łukaszem Superganem. Nasz cel to ponad 600 km marszu i przejście największej wyspy świata z zachodu na wschód. Czeka nas miesiąc samodzielnej wędrówki na nartach, z liczącymi po 60 kg saniami. Będziemy iść przez pokrywający Grenlandię lądolód, wśród śnieżnej pustki, zdani wyłącznie na własne siły.
__
Na kolejnym spotkaniu - 2 listopada – zobaczymy zdjęcia i filmiki z zimowego Everestu, drugiej góry świata K2, Mount Vinson na Antarktydzie, Mount Gunnbjorna - najwyższego szczytu Grenlandii, slajdy i film ze szczytu Kilimandżaro, film ze zdobywania Margerita w Górach Ruwenzori w Ugandzie i na koniec zdjęcia z fascynującej Islandii. Wszystko to okraszone opowiadaniami i anegdotami znanego himalaisty, wspaniałego gawędziarza - Leszka Cichego. 
__
17 listopada zabierzemy Was w szaloną podróż TUK TUKIEM przez bezdroża Sri Lanki razem z Martą Owczarek i Bartkiem Skowrońskim. Autorzy znani są naszym widzom, z kilku spotkań, które zawsze cieszyły się wielkim zainteresowaniem – z Gwatemali po Panamę, czy przez USA, Kanadę i Meksyk. Ich wyprawy możecie śledzić na http://www.byledalej.com/
___
24 listopada pozostaniemy w tropikalnym klimacie. Odwiedzimy Zanzibar – wyspę gdzie Afryka spotyka się z Orientem. Zabierze nas tam Beata Lewandowska-Kaftan, autorka książek „Afryka jest kobietą” i „Dotyk Afryki”. Wielka znawczyni Czarnego Lądu.
__
Kolejne spotkanie – 1 grudnia to opowieść o nietuzinkowej wyprawie, uznanej za Podróż Roku National Geographic Traveler. Razem z Olą Synowiec i Arkadiuszem Winiatorskim przemierzymy pieszo blisko 12 000 km. Przed nami zapis wędrówki trwającej ponad półtora roku, przez 9 krajów. To opowieść o własnych słabościach, niebezpieczeństwach drogi, pustyniach, mrozach, ruchliwych metropoliach i sięgającymi 3000 metrów przewyższeniach.
___
8 grudnia zaprosimy Was na inspirujące spotkanie poświęcone Andrzejowi Zawadzie – wyjątkowemu człowiekowi, kierownikowi polskich wypraw wysokogórskich. Od słynnej wyprawy na Kunyang Chhish, przez zimowy Everest po próbę zimowego zdobycia K2. Wszechmogący – o tym który wymyślił Himalaje. Spotkanie poprowadzi Piotr Trybalski.
 ____
Tegoroczny jesienno-zimowy sezon zakończymy 15 grudnia w Nowej Zelandii i na Wyspach Pacyfiku – Vanuatu, Samoa, czy Wyspach Cooka. Zabierze nas tam dziennikarz radia 357 – Tomasz Gorazdowski. Poza pracą, która jest również jego hobby, najchętniej podróżuje po świecie - odwiedził już ponad sto państw. Najciekawsze miejsca według niego to wierzchołek Kinabalu, wodospady Iguazú, baza pod Annapurną, rafy u wybrzeży Meksyku, a także Wielka Rafa Koralowa i bezdroża Boliwii.
 
 

Spotykamy się zawsze we czwartki o godzinie 19.00.
Cena biletu: 23 zł normalny, 19 zł ulgowy
 

___

  Zapraszamy na spotkanie:

"Stones on Travel – 12 000 km pieszo przez Ameryki"

- Ola Synowiec i Arek Winiatorski

czwartek, 1 grudnia, godz.19:00

 

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Olą Synowiec i Arkadiuszem Winiatorskim, którzy opowiedzą o swojej pieszej wyprawie z Panamy do Kanady, którą opisali w nowej książce pt. “Na poboczu Ameryk”

(Wydawnictwo Czarne, 2022). Wyprawa ta zdobyła szereg nagród: m.in.

National Geographic Traveler uznał ją za Podróż Roku 2020.


Prawie 12 000 km przemierzonych pieszo, ponad półtora roku, 9 krajów, 19 par butów i jedna miłość. Arek Winiatorski po przejechaniu Ameryki Południowej autostopem stwierdził, że wciąż porusza się za szybko. By jeszcze lepiej poznawać świat, postanowił od Panamy przemierzać go pieszo. Przeszedł Amerykę Centralną zdobywając po drodze najwyższy szczyt każdego odwiedzanego kraju. Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec, z którą dotarł pieszo aż do Kanady. Razem zmierzyli się z własnymi słabościami, niebezpieczeństwami drogi, pustyniami, mrozami, ruchliwymi metropoliami i sięgającymi 3000 metrów przewyższeniami. W trakcie spotkania skupią się nie tylko na swoich przygodach podczas pieszej wędrówki, ale na kulturowych fenomenach zaobserwowanych w poszczególnych krajach. Namalują złożony obraz Ameryk widzianych z pobocza drogi. Zaprezentują szereg zdjęć, dlatego będzie to połączenie spotkania podróżniczego z reportażem na żywo.


Ola Synowiec – pisarka, dziennikarka, latynoamerykanistka. Przez dziewięć lat mieszkała w Meksyku, o którym pisze dla polskiej i zagranicznej prasy. Jest autorką przewodników po tym kraju, strony Mexico Magico Blog oraz książki „Dzieci szóstego słońca. W co wierzy Meksyk” (Wydawnictwo Czarne, 2018). Wykłady i warsztaty o Meksyku prowadzi od 2011 roku, zajmuje się także edukacją na temat postkolonializmu oraz etycznego podróżowania.

Arkadiusz Winiatorski – pisarz, autor artykułów podróżniczych oraz strony Stones on Travel. Przewodnik turystyczny po krajach Ameryki Łacińskiej. Edukator filmowy, organizator wydarzeń kulturalnych oraz sportowych. Uzależniony od górskich wycieczek, wolontariatu oraz autostopu, który zaraz po chodzeniu uważa za najlepszy środek przemieszczania się.

 

x

Newsy

y

Polecamy również

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona - dubbing

Kolejne przygody Lassego i Mai oraz szefa policji w Valleby, tym razem w siódmej odsłonie filmowej. W czasie przygotowań do obchodów Dnia Valleby w miasteczku pojawia...
familijny/kryminalny/przygodowy

Pimi z Krainy Tygrysów - dubbing

Pewnej nocy osierocony Balmani ratuje małego tygryska przed bezlitosnymi kłusownikami. Udaje im się uciec i wyruszają w długą i niebezpieczną podróż do odległego sanktuarium, gdzie, jak...
familijny/przygodowy

W trójkącie - napisy

Nagrodzony już po raz drugi canneńską Złotą Palmą Ruben Östlund zabiera nas w szalony rejs luksusowym statkiem z piękną gwiazdką instagrama Yayą (Charlbi Dean), początkującym modelem...
dramat/komedia

Zadziwiający kot Maurycy - dubbing

Najnowszy przebój scenarzysty „Shreka” i pięciu części „Piratów z Karaibów”! Zobacz kota Maurycego i jego cwaną paczkę w sensacyjnie śmiesznych przygodach w krainie...
animowany/fantasy/komedia

Baner