Rezerwacja 22 839 23 65

Newsy

Slajdy IN MUNDO: " Wyspy Owcze - koniec świata w zasięgu ręku. Łukasz Łach" - 25.11 godz. 19:00 -bilety już w sprzedaży

    

  Slajdy Podróżnicze In Mundo od tego roku goszczą w Kinie Wisła. Nasi widzowie zapewne pamiętają, cieszące się ogromnym zainteresowaniem Spotkania o Górach w naszym kinie. Z największymi himalaistami zdobywaliśmy wtedy najbardziej wymagające szczyty. Podczas rozmów z Krzysztofem Wielickim, Leszkiem Cichym, Januszem Majerem, czy Rafałem Fronią sala pękała w szwach. Tegoroczny cykl spotkań to jednocześnie spotkania o tematyce wybitnie górskiej jak i również te, o zdecydowanym podróżniczym charakterze. Spotykamy się zawsze we czwartki o godzinie 19.00. Bilety już w sprzedaży!
 
 
 
Rozpoczynamy 21 października spotkaniem z Bartoszem Malinowskim, który w ciągu 5 lat przemierzył 3500 km podążając najwyższym i jednym z najbardziej niezwykłych i różnorodnych łańcuchów górskich na świecie. Trasa Wielkiego Szlaku Himalajskiego prowadziła przez Nepal, Indie, Kaszmir, Pakistan i Bhutan. W większości wypraw towarzyszyła mu Joanna Lipowczan. We dwójkę pokonali blisko sto wysokich przełęczy niezliczoną ilość rwących rzek i lodowców, a w namiocie spędzili ponad 200 nocy. Wędrowali przez ośnieżone góry, błotniste dżungle, pustynie i lodowce. W śniegu, w deszczu i we mgle, w upale i w mrozie.
Kolejne spotkanie 28 października to opowieść Moniki Witkowskiej o wspinaczce na Broad Peak. Monika była pełna optymizmu i nadziei, że będzie to już jej czwarty ośmiotysięcznik. Los chciał inaczej - było pechowo, a przy ataku szczytowym wręcz dramatycznie…
4 listopada posłuchamy inspirującej historii Piotra Strzeżysza, który przemierzył niemal dwa tysiące kilometrów po islandzkich bezdrożach.
Na kolejnym spotkaniu 18 listopada znów wrócimy w wysokie góry – tym razem do Azji Środkowej do Kirgistanu, by razem z Łukaszem Superganem zdobyć siedmiotysięcznik Pik Lenina oraz spróbować zmierzyć się z wymagającym Chan Tengri.
25 listopada to kolejna nasza podróż na zimne wyspy Atlantyku. Tym razem gościć będziemy Łukasza Łacha, który przez ostatnie 15 lat miał okazję odwiedzić archipelag kilkadziesiąt razy. Z przyjemnością opowiem nam o wyjątkowych atrakcjach turystycznych, których można tu doświadczyć, a także o bardzo ciekawej lokalnej kulturze.
2 grudnia przeniesiemy się na Czarny Ląd razem z Bartkiem Rubikiem. Weźmiemy udział między innymi w mistycznych obchodach etiopskich Świąt Bożego Narodzenia w skalnych kościołach w Lalibeli, złożymy wizytę u plemiona Hamer w Dolinie Omo, zobaczymy wulkan Erta Ale, jeden z niewielu na świecie kraterów wulkanicznych z płynną lawą…

 

Ostatnim spotkaniem w tym roku będzie podróż razem z Anną i Krzysztofem Kobusami słynną Route 66 i pobyt na amerykańskim Dzikim Zachodzie. Podróż przez Zachodnie Stany USA pozwoli nam na zobaczenie najsłynniejszych parków narodowych i niezwykłych krajobrazów. Przekonamy się, jakie tajemnice kryją naskalne ryty Hopi, dlaczego Monument Valley stał się ikoną Dzikiego Zachodu i co wspólnego mają czajniki z Doliną Śmierci. Wyrusz z nami na szlak przygody!
 
 
______

  Zapraszamy na spotkanie:

"Wyspy Owcze - koniec świata w zasięgu ręku. Łukasz Łach

 czwartek, 25 listopada, godz.19:00

Hej, nazywam się Łukasz, od 2006 r. prowadzę Klub Miłośników Wysp Owczych – Faroe.pl (https://www.facebook.com/WyspyOwcze)

Zapraszam na spotkanie pod tytułem „Wyspy Owcze – Koniec Świata w zasięgu ręki”. Przez ostatnich 15 lat miałem okazję odwiedzić archipelag kilkadziesiąt razy, podróżując tam zarówno w pojedynkę, jak i prowadząc grupy turystów. Z przyjemnością opowiem Wam o wyjątkowych atrakcjach turystycznych, których można tu doświadczyć, ale także o bardzo ciekawej lokalnej kulturze. Jej najbardziej znanym aspektem jest Grindadráp, czyli połów grindwali, kontrowersyjna tradycja, szeroko opisywana w mediach. Będzie sporo o Farerach, czyli mieszkańcach archipelagu, a także o niemałej, lokalnej Polonii.

Zapraszam Łukasz Łach

Faroe.pl

Łukasz Łach - założyciel działającego od 2006 r. Klubu Miłośników Wysp Owczych Faroe.pl, promującego wiedzę o archipelagu. Współautor Przewodnika Turystyczno - Kulturowego po Wyspach Owczych, najbardziej kompleksowej pozycji tego rodzaju na polskim rynku wydawniczym. Jest częstym gościem klubów podróżniczych w Polsce, gdzie podczas prelekcji dzieli się swoją wiedzą na farerskie tematy. Inicjator Pierwszego Spotkania Miłośników Wysp Owczych, zorganizowanego we Wrocławiu w 2011 r. Wraz z Kingą Eysturland, Marcinem Michalskim i przy wsparciu Ambasady RP w Kopenhadze współorganizował Dzień Filmu Polskiego na Wyspach Owczych. W ramach Klubu Faroe.pl od lat organizuje i prowadzi wycieczki na Wyspy Owcze dla turystów indywidualnych oraz grup. Jest jedynym polskim touroperatorem, wyspecjalizowanym wyłącznie w tym kierunku.

 

 

 
x

Newsy

y

Polecamy również

Bo we mnie jest seks

Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok.   To Kalina Jędrusik (Maria Dębska) – zjawiskowa aktorka...
biograficzny/dramat

Dziewczyny z Dubaju®

Nadchodzi film petarda! Oparte na prawdziwych wydarzeniach „Dziewczyny z Dubaju” zdemaskują hipokryzję polskiego show biznesu i ujawnią całą prawdę na temat tzw. „afery...
dramat/sensacyjny/erotyk

Nędzarz i madame

Film „Nędzarz i madame” ukazuje niepowtarzalne losy Adama Chmielowskiego, artysty-malarza, który – w poszukiwaniu wolności i szczęścia – poświęca wszystko, nawet za...
biograficzny/dramat

Wilk, lew i ja - dubbing

Nowy film twórców międzynarodowego hitu „MIA I BIAŁY LEW”, który podbił serca blisko pół miliona polskich widzów! Pełna ciepła, przygód i wzruszeń opowieść o wielkiej...
familijny/przygodowy

Baner