Rezerwacja 22 839 23 65

Newsy

Pokaz przedpremierowy: "HOURIA" + dyskusja z udziałem Anny Tatarskiej oraz Katarzyny Dańskiej - 29 maja godz. 18:00

     ZAPRASZAMY NA POKAZ PRZEDPREMIEROWY FILMU

"HOURIA" + DYSKUSJĘ 
z udziałem Anny Tatarskiej oraz Katarzyny Dańskiej 


29 maja, poniedziałek godz. 18:00

 bilety już w sprzedaży!

reżyseria: Mounia Meddour
gatunek: dramat
produkcjaFrancja, Algieria 
 
 
Najnowszy film nagradzanej reżyserki Mounii Meddour to pochwała kobiecości, siostrzeństwa, przyjaźni, wolności i uzdrawiającej mocy tańca.
 
Houria (genialna Lyna Khoudri) jest utalentowaną tancerką, która pragnie zrobić światową karierę w balecie. Całe swoje życie podporządkowuje temu marzeniu. Aby związać koniec z końcem, w dzień pracuje jako sprzątaczka, a w nocy obstawia nielegalne walki. Po jednej z nich, w której wygrywa duże pieniądze, zostaje brutalnie napadnięta przez rywala.
Kiedy odzyskuje przytomność w szpitalu, jej dotychczasowy świat rozsypuje się na kawałki. Przestaje mówić i na pewno już nigdy nie będzie tańczyć. Jednak Houria nie zamierza się poddać i rozpoczyna rehabilitację. Tu poznaje kobiety podobnie jak ona poranione przez życie. Wkrótce dzięki nim odzyska pasję i sens życia.
 

Po seansie gościnią Ani Tatarskiej będzie Pani Katarzyna Dańska – certyfikowana terapeutka tańem i ruchem.
___
Katarzyna Dańska jest certyfikowaną terapeutką tańcem, i certyfikowaną analityczką ruchu w metodzie Laban/Bartenieff. Prowadzi terapię indywidualną, sesje Ruchu Autentycznego, uczy świadomości i języka ruchu. Wykładowiczyni na kierunku Somatyka w Tańcu i Terapii na Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracowała z UMFC oraz Akademią Pedagogiki Specjalnej w Warszawie
Ukończyła 4-letnie szkolenie w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, studiowała Kestenberg Movement Profile w Centrum für Tanz&Therapie w Monachium, oraz analizę języka ruchu Laban/Bartenieff w programie Laban/Bartenieff Institute of Movement Studies w Tel Awiwie, uzyskując uprawnienia CMA – Certyfikowanej Analityczki Ruchu. Szkoliła się także w Ruchu Autentycznym, zyskując dyplom Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy.
Z potrzeby działań społecznych, przez wiele lat była przewodniczącą zarządu Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem.
Od wielu lat rozwija się i pracuję w tych obszarach ekspresji ruchowej, które wiążą ruch z myśleniem, emocjami i indywidualnymi historiami. To podejście widzi jako drogę od ograniczających przekonań i nawyków, do wolności wyboru. Drogę od znanych fragmentów, do poczucia pełni. Głęboko wierzy, że ruch, taniec wydobywają z nas czułość i dobro. "Mam na myśli tę czułość, o której pisze Olga Tokarczuk, nazywając ją najskromniejszą odmianą miłości. Bycie blisko swojego ciała, zbliża nas do swojej prawdy. Do tego, co popularnie nazywa się byciem sobą.”

Anna Tatarska - dziennikarka filmowa i kulturalna. Szerokiej publiczności znana z „Dzień Dobry TVN" gdzie odpowiada za wywiady z gwiazdami filmowymi.
Współtworzy audycję "Filmozgrani" w radiu ChilliZet i podcast serialowy Estrady Poznańskiej "Nie spać, słuchać".
8 marca miała premierę jej pierwsza książka "Jak dziewczyna. Inspirujące historie kobiet, które żyją po swojemu."Jak sama mówi: „Filmem zajmuję się całe swoje zawodowe życie, fascynuje mnie, jak kino wchodzi w dialog z otaczającą nas rzeczywistością, to, ile można się od filmów i ich twórców nauczyć.”
 
 
 
 
x

Newsy

y

Polecamy również

Houria - napisy

Houria (genialna Lyna Khoudri) jest utalentowaną tancerką, która pragnie zrobić światową karierę w balecie. Całe swoje życie podporządkowuje temu marzeniu. Aby związać koniec z końcem, w...
dramat

Mafia Mamma - napisy

Główną bohaterką „Mafia Mamma” jest Kristin (Toni Collette), która ma wrażenie, że nic ekscytującego jej już w życiu nie czeka. Dzieci wyfrunęły z gniazda, a mąż od dawna...
akcja/komedia/kryminalny

Mała syrenka - dubbing

Szanowni Państwo, w filmie Mała syrenka znajduje się kilka scen z dynamicznymi efektami świetlnymi, które mogą powodować dyskomfort u widzów wrażliwych na światło i wpływać na osoby z...
familijny/fantasy/musical

Super Mario Bros. Film - dubbing

„Super Mario Bros. Film” to najnowsza animacja studia Illumination, które stworzyło uwielbiane przez wszystkich "Minionki" oraz "Sing". Film, oparty na świecie gier...
animowany/komedia/przygodowy

Baner