Rezerwacja 22 839 23 65

Newsy

Spotkania podróżnicze IN MUNDO: "Tybet - jedwabnym szlakiem na dach świata" 12.10 godz. 19:00

      Zapraszamy na spotkanie:

"Tybet - jedwabnym szlakiem na dach świata"
Anna i Marcin Szymczakowie

 

czwartek, 12 października, godz.19:00

 bilety już w sprzedaży!

 

Zapraszamy na XI sezon Spotkań Podróżniczych IN MUNDO w kinie Wisła

 

Już od 12 października, w każdy czwartek, sala kinowa wypełni się pasjonatami dalekich podróży. Najciekawsi globtroterzy, fotograficy, autorzy książek opowiedzą o swoich dokonaniach. 


Na początek zabierzemy Państwa w magiczną podróż, by pokazać zanikające piękno Tybetu. Będziemy wędrować razem z pielgrzymami wokół świętej góry Kailash, przemierzymy drogę do Lhasy, by w końcu dotrzeć pod najwyższy szczyt na Ziemi czyli Mount Everest. Następnie udamy się w podróż na kraniec świata – do krainy marzeń, maoryskich mitów, fenomenalnych krajobrazów, czyli do Nowej Zelandii. Kolejny punkt na naszej tegorocznej mapie świata to Indonezja – ponad siedemnaście tysięcy wysp rozdzielających wody Pacyfiku od Oceanu Indyjskiego. Dowiemy się, że dzięki naturalnym barierom, które przez wieki ograniczały wzajemne wpływy każda z wysp jest inna – krajobrazowo, kulturowo i religijnie.

Niewielu z nas wie, że w Polsce mamy około 80 tysięcy kilometrów szlaków turystycznych. Zazwyczaj wybieramy te, które można pokonać w ciągu jednego dnia. Łukasz Supergan zachęci nas do podjęcia wyzwania wielodniowej wędrówki, opowiadając o najpiękniejszych szlakach długodystansowych wytyczonych na obszarze naszego kraju. Odwiedzimy również Cypr, który kojarzy się ze słońcem, pięknymi plażami i ewentualnie Afrodytą. To oczywiście słuszne skojarzenia, ale nie pójdziemy ich tropem. Jakub Rybicki przekona nas, że trzecia największa wyspa Morza Śródziemnego to jedno z najbardziej fascynujących miejsc w Europie.

W tym roku odwiedzimy również kilka krajów w Ameryce Łacińskiej. Zapraszamy na spotkanie pt. „Twarze Pargawaju” oraz na relację z 10-letniej rowerowej wyprawy po krajach, regionach i problemach społecznych kontynentu. Odbędziemy niezwykłą podróż od Meksyku do Ziemi Ognistej. Na chwilę zajrzymy też do Indii Południowych aby odkryć, że jest to wyjątkowa mieszanka kultur, wierzeń, krajobrazów, kolorów i zapachów. A na koniec wyruszymy do Afryki i posłuchamy fascynujących opowieści z safari.

Serdecznie zapraszamy!


PROGRAM:

12 października Tybet – jedwabnym szlakiem na dach świata, Anna i Marcin Szymczakowie 

19 października Nowa Zelandia – tam gdzie zaczyna się dzień, Anna i Marcin Szymczakowie 

26 października Indonezja – w cieniu wulkanów, Małgorzata i Marcin Złomscy

9 listopada YVYpóra. Twarze Paragwaju, Tomasz Owsiany

16 listopada Długodystansowe szlaki Polski, Łukasz Supergan

23 listopada Podróż totalna. Ameryka Łacińska na rowerze 2013-2023, Wojciech Ganczarek 

30 listopada Indie Południowe w kalejdoskopie, Bartek Rubik 

7 grudnia Cypr. Cztery państwa na jednej wyspie, Kuba Rybicki

14 grudnia Z aparatem wśród zwierząt. Opowieści  z safari, Anna Olej-Kobus 

_____

KINO WISŁA, Plac Wilsona 2.
Spotykamy się w czwartki o godzinie 19.00.

BILETY (normalny 23 zł, ulgowy 19 zł) dostępne na stronie i w kasie kina.

Więcej informacji: slajdypodroznicze.pl oraz facebook.com/Slajdypodroznicze

Partnerzy: LogosTour, E-Horyzont, Aura, Moskito Guard

 

 

 

x

Newsy

y

Polecamy również

Oblicze Jezusa

Czy możemy zobaczyć twarz niewidzialnego Boga? Czy na chuście z Manopello i Całunie Turyńskim. Zbawiciel zostawił nam swój wizerunek? Czy Jezus chciał, byśmy już tu, na ziemi, mogli...

Sound of Freedom. Dźwięk wolności - napisy

Jeden z największych filmowych fenomenów współczesnego kina! Zamrożony przez mainstreamowych dystrybutorów przeleżał na półce 5 lat. Wykupiony dzięki publicznej zbiórce i mobilizacji...
akcja/thriller

Baner