Rezerwacja 22 828 93 03

Filmoterapia z „Roving Woman”

dramat/obyczajowy 95 minut
Filmoterapia z „Roving Woman”
Filmoterapia z „Roving Woman”
Filmoterapia z „Roving Woman”
Filmoterapia z „Roving Woman”
Filmoterapia z „Roving Woman”
Filmoterapia z „Roving Woman”
o

Filmoterapia z „Roving Woman”

Reżyseria
Michał Chmielewski
Scenariusz:
Michał Chmielewski, Lena Góra
Gatunek:
dramat/obyczajowy
Kraj produkcji:
Polska, USA
Rok produkcji:
2022
Czas trwania:
95 minut
Obsada:

Lena Góra, Chris Hanley, John Hawkes, Brian McGuire, Ed Mattiuzzi, Crystal Rivers
c

Opis filmu

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach cyklu współorganizowanego z Filmoterapia.pl - pokaz filmu „Roving Woman”, po którym odbędzie się rozmowa z reżyserem Michałem Chmielewskim oraz ekspertami z dziedziny psychologii. Poprowadzi ją niezmiennie psycholożka Martyna Harland.

Filmoterapia, czyli w jaki sposób możemy głębiej doświadczać filmy, które oglądamy oraz kino jako punkt wyjścia do rozmów na ważne tematy społeczne!

Najważniejszy jest widz i jego lub jej emocje. To na co zwracamy uwagę w kinie, co nas porusza, z kim się identyfikujemy? Rozmawiamy o bohaterach filmowych, a tak naprawdę zawsze mówimy o nas samych. Dlatego, że projektujemy siebie - własne doświadczenia, wiedzę i emocje na ekran.
 
Film pozwala nam nie tylko na spotkanie z własnymi emocjami i zaakceptowanie ich w bezpiecznych warunkach. Jest to szczególnie wartościowe w przypadku nieprzyjemnych i negatywnych emocji, których na co dzień unikamy. Gdy oglądamy film, identyfikujemy się z bohaterem, następnie doświadczamy tzw. katharsis – docieramy do głęboko ukrytych emocji. W końcowej fazie następuje wgląd – zastanawiamy się nad tym, czego doświadczyliśmy i przekładamy rzeczywistość filmową na swoje życie.Martyna Harland - psycholog Uniwersytetu SWPS, absolwentka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich SWPS, a także Warszawskiej Akademii Filmowej. Pracuje jako dziennikarka kulturalna w TVP, gdzie łączy zainteresowanie kulturą i psychologią. Prowadzi rubrykę filmoterapeutyczną w magazynie "Sens", gdzie co miesiąc rozmawia o aktualnych premierach filmowych z Grażyną Torbicką. Tworzy kinowy cykl filmowy "Filmoterapia z Sensem". Członkini Stowarzyszenia Kobiet Filmowców. W psychologii zajmuje się tematyką emocji i inteligencji emocjonalnej oraz psychologią pozytywną: szczęściem, zdrowiem oraz jakością dobrego życia. Prowadzi badania nad wpływem filmoterapii na rozwój i samoświadomość oraz rozumienie emocji. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu psychologii emocji i motywacji, psychologii społecznej, perswazji wizualnej, filmoterapii oraz nowego filmoznawstwa.

"Roving Woman"
Los Angeles, 2022. Sara zostaje wyrzucona z domu przez swojego „prawie sławnego” chłopaka. Ubrana w wieczorową suknię, z pustymi rękami, rusza w drogę. Próbuje wrócić w rodzinne strony i pogodzić się z matką, ale jej podróż przyjmuje nieoczekiwany kierunek. Sara kradnie samochód i rusza przed siebie. Przemierzając kalifornijskie pustynie, spotyka niezwykłych, lecz zagubionych ludzi, którzy tak jak ona poszukują swojej własnej drogi. Każdej nocy Sara przegląda znalezione w aucie rzeczy. Właściciel skradzionego samochodu Gregory Milloy zaczyna ją coraz bardziej fascynować. Ostatecznie Sara postanawia go odnaleźć.

Film "Roving Woman” luźno inspirowany jest historią tajemniczego zniknięcia artystki Connie Converse w latach 70. To pełnometrażowy debiut fabularny reżysera Michała Chmielewskiego. Współscenarzystką i odtwórczynią głównej roli jest tutaj Lena Góra ("Król"). Obok niej w obsadzie filmu znaleźli się John Hawkes ("Do szpiku kości") i Chris Hanley ("American Psycho"), a producentem wykonawczym jest legenda kina drogi, reżyser Wim Wenders ("Niebo nad Berlinem").

a

Seanse

Kliknij w godzinę aby zarezerwować/kupić bilety


y

Polecamy również

Strzępy

„STRZĘPY” to mocny, emocjonalny, głęboko humanistyczny polski film z najwyższej półki artystycznej. Opowiada o sile uczuć syna do ojca i o chorobie, która staje się wyzwaniem...
dramat

Teściowie 2

Czy tym razem dojdzie do ślubu? Weronika i Łukasz – niedoszła para młoda z pierwszej części postanawia dać sobie drugą szansę i zaprasza rodzinę na ślub i przyjęcie weselne do...
komedia

Turkusowa suknia - napisy

Mina i Halim, małżeństwo z wieloletnim stażem, prowadzi niewielki zakład krawiecki w marokańskim mieście Sala. O talencie mężczyzny, a zwłaszcza niezwykłym hafcie, jakim ozdabia...
melodramat

Zielona granica

„Zielona granica”, najnowsze dzieło trzykrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland, znalazło się wśród filmów zakwalifikowanych do Konkursu Głównego 80. Międzynarodowego...
dramat