Rezerwacja 22 828 93 03

Filmoterapia z „Maestro”

biograficzny/dramat/muzyczny 129 minut
Filmoterapia z „Maestro”
Filmoterapia z „Maestro”
Filmoterapia z „Maestro”
Filmoterapia z „Maestro”
Filmoterapia z „Maestro”
Filmoterapia z „Maestro”
Filmoterapia z „Maestro”
Filmoterapia z „Maestro”
Filmoterapia z „Maestro”
Filmoterapia z „Maestro”
Filmoterapia z „Maestro”
Filmoterapia z „Maestro”
o

Filmoterapia z „Maestro”

Reżyseria
Bradley Cooper
Scenariusz:
Bradley Cooper, Josh Singer
Gatunek:
biograficzny/dramat/muzyczny
Kraj produkcji:
USA
Rok produkcji:
2023
Czas trwania:
129 minut
Obsada:

Bradley Cooper, Carey Mulligan, Jeremy Strong, Michael Urie, Maya Hawke, Sam Nivola
c

Opis filmu

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach cyklu współorganizowanego z Filmoterapia.pl - pokaz filmu „Maestro”, po którym odbędzie się rozmowa z ekspertami z dziedziny psychologii. Poprowadzi ją niezmiennie psycholożka Martyna Harland.
 
Filmoterapia, czyli w jaki sposób możemy głębiej doświadczać filmy, które oglądamy oraz kino jako punkt wyjścia do rozmów na ważne tematy społeczne!
 
Najważniejszy jest widz i jego lub jej emocje. To na co zwracamy uwagę w kinie, co nas porusza, z kim się identyfikujemy? Rozmawiamy o bohaterach filmowych, a tak naprawdę zawsze mówimy o nas samych. Dlatego, że projektujemy siebie - własne doświadczenia, wiedzę i emocje na ekran.
 
Film pozwala nam nie tylko na spotkanie z własnymi emocjami i zaakceptowanie ich w bezpiecznych warunkach. Jest to szczególnie wartościowe w przypadku nieprzyjemnych i negatywnych emocji, których na co dzień unikamy. Gdy oglądamy film, identyfikujemy się z bohaterem, następnie doświadczamy tzw. katharsis – docieramy do głęboko ukrytych emocji. W końcowej fazie następuje wgląd – zastanawiamy się nad tym, czego doświadczyliśmy i przekładamy rzeczywistość filmową na swoje życie.
 

 
Martyna Harland - psycholog Uniwersytetu SWPS, absolwentka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich SWPS, a także Warszawskiej Akademii Filmowej. Pracuje jako dziennikarka kulturalna w TVP, gdzie łączy zainteresowanie kulturą i psychologią. Prowadzi rubrykę filmoterapeutyczną w magazynie "Sens", gdzie co miesiąc rozmawia o aktualnych premierach filmowych z Grażyną Torbicką. Tworzy kinowy cykl filmowy "Filmoterapia z Sensem". Członkini Stowarzyszenia Kobiet Filmowców. W psychologii zajmuje się tematyką emocji i inteligencji emocjonalnej oraz psychologią pozytywną: szczęściem, zdrowiem oraz jakością dobrego życia. Prowadzi badania nad wpływem filmoterapii na rozwój i samoświadomość oraz rozumienie emocji. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu psychologii emocji i motywacji, psychologii społecznej, perswazji wizualnej, filmoterapii oraz nowego filmoznawstwa.

„Maestro" to wyreżyserowana przez Bradleya Cooper nietuzinkowa historia nieposkromionej miłości na całe życie. Film opowiada o relacji dyrygenta i kompozytora Leonarda Bernsteina oraz Felicii Montealegre Cohn Bernstein, będąc jednocześnie hołdem dla życia, sztuki i rodziny. W rolach głównych para nominowanych do Oscara aktorów: Carey Mulligan i Bradley Cooper. Tego filmu nie można przegapić.
 

a

Seanse

Kliknij w godzinę aby zarezerwować/kupić bilety


y

Polecamy również

Anatomia upadku - napisy

„Anatomia upadku” to absolutne wydarzenie – jeden z najgłośniejszych filmów roku, zdobywca pięciu nominacji do Oscarów (w tym dla Najlepszego Filmu), dwóch Złotych Globów,...
dramat/kryminalny/thriller

Biedne istoty - napisy

„Biedne istoty” w reżyserii Giorgosa Lanthimosa to niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i...
romans/science-fiction

Dobrzy nieznajomi - napisy

Jedna noc i spotkanie z tajemniczym sąsiadem, Harrym, całkowicie odmienia dotychczasowe życie Adama, mieszkańca opustoszałego londyńskiego bloku. W miarę rozwoju ich relacji Adama coraz...
fantasy/melodramat

Sami swoi. Początek

Pawlak i Kargul – bohaterowie kultowej trylogii ,,Sami swoi”, przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Podolu. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo…...
komedia/obyczajowy