KF Filmowa Wisłostrada: Kogo śledzi Christopher Nolan? | Seans i dyskusja o „Following” (1998r.)
Following
KF Filmowa Wisłostrada: Kogo śledzi Christopher Nolan? | Seans i dyskusja o „Following” (1998r.)
Opis filmu
Klub Filmowy „Filmowa Wisłostrada” powraca w czerwcu! Nasz cykl w Kinie Wisła niezmiennie łączy wspólne oglądanie wyjątkowych filmów z rozmową o ich znaczeniu, historii oraz wpływie na kulturę i społeczeństwo. Każde spotkanie to świetna okazja, by zobaczyć ciekawe dzieła na dużym ekranie, a po seansie podzielić się swoimi wrażeniami.
W tym miesiącu cofamy się do samych początków reżysera, który dziś rządzi wyobraźnią widzów na całym świecie. Zapraszamy na „Following” - trzymający w napięciu, czarno-biały debiut fabularny Christophera Nolana! To intrygujący thriller psychologiczny opowiadający o młodym pisarzu, który szukając inspiracji, zaczyna śledzić obcych ludzi na ulicach Londynu. Sytuacja wymyka się spod kontroli, gdy jeden z obserwowanych, bezwzględny włamywacz, przyłapuje go i wciąga w niebezpieczny świat przestępczości. Choć to pierwszy film w karierze Nolana, widać tu już wszystkie jego znaki rozpoznawcze: nieliniową narrację, gęsty klimat i stałą grę z widzem.
Gościem specjalnym spotkania będzie Korek Bojanowski - reżyser, scenarzysta i współtwórca warszawskiego kina Amondo. Jego pełnometrażowy debiut fabularny, „Utrata równowagi”, stał się jednym z objawień 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, zdobywając liczne nagrody (m.in. wyróżnienie za debiut reżyserski). Jako twórca, który w swoich filmach bada mroczne zakamarki ludzkiej psychiki i mechanizmy manipulacji, idealnie odnajdzie się w dyskusji o gęstej atmosferze, obsesji i narracyjnych labiryntach debiutu Christophera Nolana.
Seans i rozmowę po filmie poprowadzi gospodarz cyklu Mateusz Leszek (Tylko Movie).
Partnerzy Medialni: A o czym jest ten film, Nie tylko popkultura, Max4, Okiem Bagiennika, Gotham w deszczu oraz Ponton Movie.











